На головну - Корисні статті

Корисні статті

Акредитування на митному пункті

Акредитування на митному пункті – створення карти звітності підприємства. Вона необхідна для подальшого розвитку зовнішньоекономічних зв'язків.

 

Обмеження прав і свобод призовників в Україні

Останнім часом в Україні почастішали факти порушення конституційних прав і свобод осіб, які підлягають призову на строкову військову службу, та тих, які не підлягають взагалі.

 

Отримання дозволу на газову зброю

Порядок придбання, продажу та реєстрації спеціальних засобів самооборони (пістолетів та револьверів з набоями зарядженими речовинами дратівної й сльозоточивої дії, надалі “газової зброї”) визначений у постанові КМУ №706 від 7.09.1993 року.

 

Юриспруденція - поняття та історія виникнення

Слово "юриспруденція" знають практично всі, але не кожен може виразно пояснити, що значить суть цього слова.

 

Великий борг при покупці квартири!

Вирішили придбати квартиру, а на ній «висить» великий борг? Звідси виникають питання: «чи можуть продати таке житло? Хто буде виплачувати цей борг?».

 

Професія юриста, плюси і мінуси

На перший погляд може здатися, що професія юриста - це одне задоволення і улюблена справа.

 

Як пасажирам з дітьми безперешкодно перетнути російсько-український кордон?

Це питання хвилює як громадян Росії, так і громадян України. Незважаючи на колишню загальну історію, зараз це дві самостійні держави.

 

Термін розгляду звернень громадян

Термін розгляду звернень громадян до ОВС в першу чергу залежить від форми написання самого звернення або заяви, та порядку подання на реєстрацію.

 

Термін розгляду адміністративних справ про позбавлення посвідчення водія

Щоб відповісти на питання, який термін розгляду адміністративної справи про позбавлення посвідчення водія (прав), потрібно для початку нагадати, а за які адміністративні правопорушення передбачено позбавлення водійського посвідчення і на які терміни?

 

Незаконна торгівля на вулиці

Незаконна торгівля на вулиці для одних людей стає способом виживання, а для інших черговим питанням - куди і кому жалітись?
 

Як облаштувати офіс юриста або адвоката

Яскрава краватка і піар словесний, висловлення своїх юридичних знань - це як «сущий хліб» юриста або адвоката. Але судити по зовнішньому вигляду не можна, є і важливий чинник, як обличчя його представника - внутрішня обстановка офісу або особистого кабінету.
 

Заява на розлучення

Заява на розлучиння, як її скласти та куди подати? Якщо ви вирішили розлучитись, то перед вами постануть питання: «Як саме оформити розлучення в вашому випадку? Куди звернутись з заявою про розірвання шлюбу? – «юридичні послуги», «адвокатська допомога».

 

Відшкодування моральної шкоди

       Однією з головних проблем людей в судовій тяганині цікавить питання, як відшкодування моральної шкоди. Головні права на відшкодування моральної шкоди гарантовані Конституцією України, а можливість закріплена окремими статтями ЦК Україн.

 

Захист прав споживачів

      Розуміти захист прав споживачів потрібно як ряд послуг спрямованих органами влади, що регулюють правильні (згідно «Закону про захист прав споживачів») відносини між споживачами (наприклад-особами які купують товар) і юридичною особою (підприємцем, продавцем).

 

Європейський суд з прав людини, його поняття і правила подачі скарг

Європейський суд з прав людини - міжнародний, безпосередньо для країн що входять до Ради-Європи, судовий орган, що вирішує спори між питаннями які відносяться до правильного застосування Конвенції, вирішуючи спори за скаргами міждержавних справ так і окремих громадян. Як наглядач за дотриманням у правильному виконанні всіх норм Конвенції між державами та їх учасниками. 

 

Отримання дозволу на виготовлення та отримання печатки або штампу

      Дозвіл для оформлення замовлення на виготовлення печатки, штампу видає районний орган внутрішніх справ (органи дозвільної системи) за територіально адміністративною під порядністю організаціям, установам, підприємствам, суб’єктам підприємницької діяльності, підприємцям громадянам тощо.

 

Порядок реєстрації транспортних засобів

      Вам спало на думку рішення придбати транспортний засіб? Це серйозна і недешева покупка, здійснення ваших мрій, бажань, вирішення життєвих проблем, це маленьке свято за значні кошти.

 

Трудові спори

       Трудовий спір – це суперечність, що виникає між працівниками з однієї сторони та роботодавцем з іншого боку. Трудові спори поділяють на індивідуальні та колективні, їх ще називають конфліктами.

 

Заробітна плата. Гарантії та компенсації

       Заробітна плата можна сказати грошова винагорода роботодавцем за виконану роботу. В залежності від складності та умов роботи, якості виконання, професійності працівника і залежить розмір заробітної плати.  Розмір заробітної плати визначається відповідно до закону. Заборонено встановлювати менше ніж мінімальний а максимальний розмір заробітної плати обмежень не має.

 

Час відпочинку

      Час відпочинку є встановлений відповідно до закону час, відповідно до якого працівник є вільним від роботи, покладених трудових обов’язків та який має право використовувати на власний розсуд.

 

Робочий час працівника

       Робочий час працівника - це проміжок часу, протягом якого працівник, робітник відповідно до законодавства виконує обов’язки, покладенні на нього трудовим договором. Згідно чинного законодавства про працю він може бути звичайним, скороченим і неповним.

 

Трудовий договір – підстава виникнення трудових правовідносин

      Право громадян України на працю реалізується шляхом укладення трудового договору. Трудовий договір – це угода між працівником і роботодавцем. Згідно з цією угодою працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену у цій угоді

 

Порядок приватизації житла, квартири

Приватизація житлового приміщення починається з того, що наймач та члени його сім’ї в повному складі звертаються до начальника житлово-експлуатаційної організації, яка обслуговує будинок (ЖЕК, ЖЕУ тощо) і оформлює заяву на приватизацію житлового приміщення.

 

Особливості продажу та купівлі житлових приміщень

     Житлові приміщення можуть подаватися чи відчужуватися іншим чином, якщо вони є власністю фізичних та юридичних осіб.

 

Приватизація квартир

      Приватизація квартир в Україні розпочалася після прийняття ВР України Закону  «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19 червня 1992 року.  Зазначеним законом визначено, що приватизація державного житлового фонду, квартир – це відчуження житла, державного житлового фонду та господарських споруд і приміщень, що належать до них, на користь громадян України.

 

Опіка і піклування

      Опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення виховання дітей до досягнення ними повноліття, які втратили батьків, які залишилися без батьківської опіки. Опіка і піклування встановлюється також для захисту особистих і немайнових прав та інтересів неповнолітніх дітей, станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і обов'язки. 

 

Усиновлення дітей

      Під усиновленням дітей слід розуміти порядок оформлення спеціальним юридичним актом прийняття у сімю неповнолітньої дитини на правах сина або дочки. Підставою для усиновлення дитини є заява особи, що бажає усиновити дитину у судовому порядку. Виникає з моменту набрання чинності рішення суду про усиновлення.

 

Умови укладення шлюбу

      Умови та порядок укладення шлюбу визначенні у Сімейному Кодексі України, а порядок реєстрації актів громадського стану – «Інструкцією про порядок реєстрації актів громадського стану в Україні», затвердженою Мінюстом України 29.12.1984 року зі змінами та доповненнями внесеними наказом  по Міністерству юстиції України від 19 квітня 1994 року.

 

Заповіт та спадкування

      Спадкування розуміють - перехід майна померлого до інших осіб.  Спадкування за заповітом є тоді, коли власник, спадкодавець має бажання висловити свою волю, кому та до кого має перейти його майно після смерті. Заповіт може визначатися, як розпорядження власника своїм майном на випадок його смерті.

 

Позадоговірні зобов’язання

       Позадоговірні зобов’язання відрізняються від договірних тим, що вони складаються без спільної згоди сторін, між якими виникають вказані правовідносини. Деякі з них складаються за одностороннім волевиявленням, як приклад, зобов’язання які виникають внаслідок заподіяної шкоди або внаслідок рятування державного або кооперативного майна.

 

Поняття договору

      Договір є головною підставою для виникнення зобов’язально-правових зобов’язань. Суб’єктивні права і суб’єктивні обов’язки для сторін, встановлюються саме договором, які його уклали. За допомогою договору здійснюється майже увесь товарообіг в суспільстві, роль договору з кожним днем стрімко зростає в умовах ринкової економіки.

 
Більше статтей...
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?