На головну - Юридичні статті - Оформлення спадщини в Криму

Оформлення спадщини в Криму

З моменту анексії Криму багато юридичних питань стали вирішуватися не так, як звикли жителі. Для того щоб прийняти спадщину кримчанам тепер потрібно подати заяву нотаріусу.

У липні 2014 року з'явилася спеціальна програма «Спадщина без кордонів», за допомогою якої нотаріуси вносять у базу даних інформацію про спадкові справи. Можливість дублювання спадщини виключається цією програмою, так як при зверненні спадкоємців до нотаріуса, останній зобов'язаний перевірити, чи не порушено справу вже іншим нотаріусом. Це виключає можливість шахрайства.

Відповідно до ЦК РФ для прийняття спадщини дається півроку з моменту його відкриття (з дня смерті). Для того щоб прийняти спадщину, слід звернутися до нотаріуса (протягом півроку).

Буває, що заповідач жив в одному місті або країні, а спадкоємець – в іншому. У такому випадку багато хто задається питанням, чи можна одержати спадщину на відстані. Відповідь: можна! Для цього потрібно лише відправити поштою заяву, при цьому, не забувши завірити підпис спадкоємця у нотаріуса зі свого міста.

Однак існує ще один спосіб вступу в спадщину на відстані: спадкоємець від свого імені доручає вступ у спадок іншій людині. Для цього потрібно лише нотаріальна довіреність, в якій будуть вказані повноваження на прийняття спадщини та його реєстрацію. І, звичайно, дана нотаріальна довіреність також повинна бути підписана спадкоємцем і завірена нотаріусом.

Список необхідних для отримання спадщини документів можна отримати у нотаріуса. Найчастіше потрібно:

  • запит в БТІ;
  • оцінка майна (обов'язково повинна проводитися в день смерті спадкодавця);
  • кадастровий паспорт на нерухомість спадкодавця.

Для збору всіх документів буде потрібна чимала сума грошей, але заощадити можна, звернувшись до нотаріуса. Крім цих документів, необхідно мати при собі посвідчення особи, заяву на отримання права на володіння спадщиною і документ, що доводить спорідненість з померлим.

Для продажу майна, отриманого в спадщину необхідно для початку оформити на нього право власності. Тільки після цього можна збирати документи на продаж. При продажу нерухомості взагалі з'являється безліч різних податків. Однак відповідно до закону Російської Федерації, продаж спадкового майна обкладається ПДФО. Податкова ставка при цьому дорівнює всього 13% від суми договору. Особи з інвалідність 1 чи 2 групи, або пенсіонери не піддаються такому податку при продажу майна, що дісталося у спадок. Для цього тільки потрібно надати підтверджуючі документи.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?