На головну - Юридичні статті - Як захистити свої права на нерухомість?

Як захистити свої права на нерухомість?

Юридичні і фізичні особи, при порушенні права, змушені вдаватися до його захисту та усунення наслідків. Ефективність такої діяльності буде залежати від правильного курсу дій.

Законодавчий захист

Правова база держави надає можливості для охорони прав громадян і організацій. Так, наприклад, конституційно закріплено право кожної людини захищати свої права не забороненими законом способами. Це можуть бути:

  • судовий захист;
  • інший, не заборонений законодавчо, спосіб.

При цьому зручний варіант вибирається особами, які претендують на охорону своїх інтересів.

По спорах, що утворюються при здійсненні цивільних угод, звернення за судовим захистом проводиться за допомогою позовної заяви.

Вдаючись до судового захисту, суб'єкту необхідно чітко позначити свою вимогу до відповідача, факти, на підставі яких вона виникає, а також доказову базу, що засвідчує заявлене. Такі відомості дають можливість судового чиновника визначити норми законодавства, якими слід оперувати при вирішенні справи, а також виявити обставини, які необхідно встановити і довести.

Присутність посилань на нормативні акти, при обґрунтуванні порушення прав, спрощує процесуальну діяльність для всіх учасників справи.

Так, наприклад, позов про визнання права власності на нерухомий об'єкт, може представляти бездоговірну вимогу власника, про встановлення для третіх осіб факту приналежності позивачеві прав на спірне майно.

Аналіз судової практики показує, що саме цивільні угоди служать першопричиною для виникнення права на нерухому власність. Тому неможливе визнання недійсним оформленого права на об'єкт. Воно може бути оскаржене, але не визнаватися неправомірним. При цьому вчинення незаконних дій не тягне за собою виникнення права.

По своїй суті, заява про факт недійсності права в підсумку є підставою для припинення реєстраційного запису, щодо спірного об'єкту.

Власник, або має право, або ні. Враховуючи, що система реєстрації вторинна, а підстави її здійснення первинні, то вона не може створювати суб'єктивне право. При незаконності угоди право колишнього власника не зникає, а право набувача не виникає. Для цього проводиться правова оцінка підстав для реєстраційних дій.

Таким чином, способи захисту можна умовно розділити на дві групи:

  • досудова;
  • судова.

Перша – включає в себе проведення кваліфікованих і послідовних операцій по завершенні процесу юридичного оформлення належної нерухомості.

Друга – охоплює будь-які процеси, які можуть порушувати права власника нерухомого майна і, як правило, закінчується судовим рішенням на користь тієї чи іншої сторони.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?