На головну - Юридичні статті - Умови укладення шлюбу

Умови укладення шлюбу

      Умови та порядок укладення шлюбу визначенні у Сімейному Кодексі України, а порядок реєстрації актів громадського стану – «Інструкцією про порядок реєстрації актів громадського стану в Україні», затвердженою Мінюстом України 29.12.1984 року зі змінами та доповненнями внесеними наказом  по Міністерству юстиції України від 19 квітня 1994 року.

        Особи, що бажають зареєструвати шлюб подають заяву особисто встановленої форми до органів реєстрації актів громадського стану за місцем проживання однієї з осіб, або за місцем проживання їх батьків. При поданні заяви обов’язково надається паспорт, що посвідчує особу або документ, що замінює його.

       Особи, що перебували раніше у шлюбі можуть зареєструвати новий шлюб тільки при наданні документів, що посвідчують розірвання попереднього шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, судове рішення тощо).

      Орган реєстрації актів громадського стану, що прийняв заяву про реєстрацію шлюбу, зобов’язаний ознайомити з умовами та порядком реєстрації шлюбу, роз’яснити права та обов’язки як майбутнього подружжя та попередити за відповідальність за приховання перешкод  до вступу у шлюб.

      Шлюб укладається в органах реєстрації актів громадського стану по закінченні місячного строку після подання особами, що бажають одружитися, заяви.

      Не допускається укладання шлюбу:

 -          Між особами, з яких хто не будь перебуває вже у шлюбі;

 -          Між родичами, повно рідними і неповно рідними братами та сестрами, усиновителями та усиновленими;

 -          Між особами, з яких при наймі один визнаний судом недієздатним внаслідок душевної  хвороби або недоумства.

      При надходженні  заяви про наявність явних перешкод до укладання шлюбу, реєстрація його відкладається.

      Особи, які беруть шлюб мають право за власним бажанням укласти шлюбний контракт, у якому зазначити майнові права і обов’язки подружжя. У шлюбному контракті передбачаються питання, пов’язанні з правом власності на рухоме так і нерухоме майно.  Можуть передбачатися немайнові, моральні чи особисті зобов’язання. Порядок укладання шлюбного контракту затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 1993 року.

      




 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?