На головну - Поради юристів - Що дає прописка в Україні

Що дає прописка в Україні

Люди часто задаються питанням, що дає прописка в квартирі? Саме поняття прописки в Україні дуже давно відійшло в історію, замінено виразом «реєстрація». По суті значення немає, як ми назвемо його правильно, прописка або реєстрація, суть одна.

З юридичної точки зору прописка в квартирі дає право тільки на проживання. Так, тільки право проживати в прописаному житлі і тільки. Право власності на певну квартиру дають правовстановлюючі документи. Приміром, якщо людину (родича) прописали в свою квартиру тимчасово або постійно, то це не означає, що його частка є у цій квартирі. По суті, це тільки печатка в паспорті і не більше. І якщо власник вирішить продати власне житло, то виписати інших осіб, що проживають у квартирі (тимчасово або постійно прописаних) особливих труднощів не складе. Єдине, у чому може бути проблема, це виписка неповнолітнього, до виконання йому 18 років. Але і ця проблема вирішується через суд та з дозвілу опікунської ради.

Де ще знадобиться прописка (реєстрація), або хто вимагає прописку в Україні. За старим радянським пережитком, особливу увагу на прописку звертають на сьогодні при прийомі на роботу. Воно може і правильно з одного боку, в цілях безпеки, де працевлаштовуємий допускається до матеріальних цінностей. З іншого боку, наприклад людина прописалася в селі Закарпаття, а працевлаштовується в Києві. Як перевірити, де і до якого об'єкту нерухомості прописан а, чи існує це помешкання, яка суть прописки у даному випадку? Однозначно ніяка!

Банки при видачі кредитів або інших операцій також вимагають прописку, але по суті вона їм нічого не дає. Все ж перевіряють саму квартиру або будинок, хто власник, на кого оформлені правовстановлюючі документи? Не будуть вони давати іпотечний кредит за печатку у паспорті?

Можна прийти до висновку, що прописка - це всього-навсього облік і статистика громадян в Україні, з реєстрацією до об'єкту нерухомості, певної місцевості, району зручностей для розподілу сфер обслуговування, послуг населення (лікарні, школи тощо).



Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?