На головну - Поради юристів - Як не потрапити служити в АТО?

Як не потрапити служити в АТО?

Розв'язана війна в південно-східній частині України триває другий рік. Причина цієї війни – незгода населення південно-східної частини України з новою владою. Як наслідок, на південному сході в подальшому був проведений референдум про створення самостійних республік. Відповіддю на ці дії було початок проведення силової операції, яку так легко назвали АТО (антитерористичною операцією). Примітно, що саме так київській владі вигідно було назвати цю війну, тому що після введеного військового стану та оголошення війни, вони перестали б отримувати кредити від МВФ, так і поставки зброї в цей період стали б просто неможливими. Після того, як бажаючих, які хотіли би брати участь в АТО помітно поменшало, влада ухвалила рішення про введення мобілізації. І внаслідок цього незабаром був прийнятий закон про мобілізацію.

Далі чинним законодавством був збільшений вік прийняття на службу в армію строком до 60 років. Таким чином, можливість не потрапити в АТО для жителів України різко скоротилася і тепер практично кожен отримує повістки до військкомату, де після медичної комісії людина потрапляє на фронт. Безумовно, переважна більшість нормальних людей не бажають брати участь у цій братовбивчій війні і намагаються всіляко уникнути це безумство. Однак, слід зазначити, що найчастіше такі призовники вирішують питання шляхом дачі хабарів керівникам військкоматів, що часто доволі не дуже дешево. Так, наприклад, у військкоматах південного сходу можуть запросити від 15 до 30 тисяч гривень. Добре, коли такі гроші є, але що робити тим, у кого таких грошей немає, а сподіватися нема на кого?

Ось алгоритм звільнення від участі в АТО.

Громадянин повинен знати, що якщо йому вручили повістку для уточнення військової спеціальності, а він не прийде туди, то це потягне за собою лише адміністративний штраф, а от якщо в порядку написано що причиною виклику є мобілізація, то неявка буде розцінюватися як ухилення від мобілізації і в подальшому спричинить кримінальну відповідальність.

Тому до отримання повістки потрібно зробити деякі заходи.

1. Отже, припустимо таку ситуацію. Є чоловік віком до 60 років, який одружений і у якого обов'язково є неповнолітня дитина (або кілька неповнолітніх дітей). Між ним і його дружиною задніми числами (не менше півроку тому) необхідно укласти договір про проживання дитини з батьком, і про те, що мати буде брати участь у вихованні дитини, проживаючи окремо. Такий договір підписується сторонами і не підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню. Складається договір у трьох примірниках, два з яких залишаються у кожної сторони, а третій необхідно буде потім відправити у військкомат.

2. Чоловік повинен обов'язково розірвати шлюб з дружиною. Для цього потрібно направити позов до суду. При цьому дружина повинна розуміти, що це вимушений захід і поставитися до цього з розумінням.

3. Після рішення суду потрібно взяти копію цього рішення, завіреного мокрою печаткою.

4. Надалі дружина повинна виписатися від чоловіка і прописатися на іншій адресі. Таким чином, дитина повинна залишитися прописаним разом з чоловіком.

5. Чоловік повинен взяти довідку з ЖЕК або сільської ради (якщо проживає у сільській місцевості), з місця проживання.

6. Потім у військкомат потрібно направити супровідним листом (рекомендованим листом з повідомленням) інформацію про зміну сімейного стану. Направити потрібно наступне: копію судового рішення, копію договору та довідку з місця проживання.

Після застосування цих заходів жоден військкомат не має права вручати повістки про мобілізацію.

На підставі пункту 8 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», звільнення робиться коли виховання матір'ю (або батьком), якщо він (вона) не одружений (заміжня), має одну дитину або декількох до 18 років, якщо дитина (або діти) живуть з ним (нею), без батька (або без матері).






Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?