На головну - Поради юристів - Відмова від мобілізації

Відмова від мобілізації

Сьогоднішні, правду кажучи, не найкращі умови в українській армії, що відновлює сили після розрухи, все частіше наводять на думку, як уникнути мобілізації? Особливо це питання цікавить дружин, що відправляють чоловіків, залишаючись один на один з виплатами за кредитними договорами, з дітьми, які потребують батьківської уваги і підтримки, а також ця проблема бентежить матерів, які відправляють єдиного сина тощо.

Безумовно, обов'язок кожного - захищати Батьківщину! Але  кожен може сам себе запитати: а де ця Батьківщина? Захищати, то кого? Сім'ї, дітей, дружин, себе, врешті - решт, чи особисті інтереси деяких олігархів?

Як би там не було і які б думки в голові не крутилися, але поки що Україна як держава існує, є відповідні закони, їх потрібно дотримуватися! Тому розглянемо, хто за законом не потрапляє під мобілізацію.

Хто не підпадає під мобілізацію?

Державні службовці та працівники виробничих підприємств, установ, організацій, у яких так звана «броня». Це можуть бути і прості робітники, інженери, праця яких на час військових дій незамінна,  їх продукцію потребує армія тощо.

Інваліди або особи, які за станом здоров'я визнані непридатними до військової служби. Необхідний висновок військово-лікарської комісії.

Чоловіки, у яких на утриманні перебувають п'ять і більше неповнолітніх дітей (до шістнадцяти років). Їх мобілізація можлива тільки з особистої згоди, служба має відбуватися поруч з місцем проживання.

 Жінки, на утриманні яких знаходяться неповнолітні діти (до шістнадцяти років). Їх мобілізують також тільки із особистої згоди, а служба- поруч із місцем проживання.

Особи, які постійно доглядають за інвалідами.

Ну і наша еліта: народні депутати України.

А тил залишили прикривати (працювати в тилу) суддів і прокурорів, у них особливий порядок мобілізації.

Якщо відмовитися від мобілізації?

Знищивши військовий квиток, можна отримати адміністративне покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 грн. (ст. 211 АК України).

Знищивши чи втративши приписне свідоцтво, також можна отримати штраф від 17 до 51 гривень (ст. 211 АК України).

Неявка без поважних причин за повісткою до військкомату також буде адміністративним порушенням, штраф до 17 гривень (ст. 211? АК України).

Кримінальна відповідальність настає тільки при ухиленні від призову під час мобілізації (ст. 336 КК України), від 2-ох до 5-ти років позбавлення волі.

Тут можна наостанок сказати, що друга хвиля мобілізації в Україні почалася 7 травня 2014 року, є відповідний наказ № 1240-VII. Тому, ухиляючись від мобілізації, цілком є шанс бути притягнутим до кримінальної відповідальності за статтею 336 КК України.






Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?