На головну - Поради юристів - Заява до поліції

Заява до поліції

Якщо говорити коротко, то по суті заява в поліцію аналогічна попередній заяві до міліції. Форма подачі, бланк протоколу – все ідентичне, тільки замінені самі слова – «міліція» на «поліція». Структура поліції незначно змінилася, люди подекуди помінялися, а закони в Україні залишилися колишніми!

А це означає, що можна скопіювати старий бланк заяви, виправити на «поліцію...» і сміливо подавати особисто або надсилати поштою (бажано з повідомленням).

Звернення до поліції: як написати та подати заяву?

Якщо, щодо громадянина України була здійснена яка-небудь, на думку цього громадянина, протиправна дія, то необхідно звернутися у відділ або управління поліції. Звертатися потрібно до чергового по відділу поліції, який зазвичай знаходиться відразу ж, як зайти всередину відділу.

Напевно кожен стикався з проблемою "бездушшя поліцейських", з безпричинною відмовою у прийнятті заяви про вчинене правопорушення, будь то дрібна крадіжка або просто якийсь злочин невеликої тяжкості. З одного боку, зрозуміти поліцейських можна, у них повно більш значущих злочинів, а з іншого – це їх робота: шукати злочинців для справедливої розплати.

Поліцейський зобов'язаний прийняти та зареєструвати звернення будь-якого громадянина про правопорушення або злочин. В цій заяві потрібно вказати прізвище, ім'я, по батькові заявника, число, місяць і рік народження, адресу реєстрації, номер телефону. В самій заяві зазначити обставини вчиненої протиправної дії, бажано вказати час вчинення, місце вчинення, якщо є, то прикмети і опис зовнішності особи, яка вчинила ці дії.

Якщо ж заяву неможливо піти і скласти у відділенні, то поліцейські зобов'язані виїхати на місце вчинення, прийняти усну заяву і скласти протокол заяви про злочин або правопорушення, тобто у будь-якому випадку співробітники поліції зобов'язані зафіксувати звернення громадянина.

Що означає зафіксувати звернення громадян поліцейськими?

Співробітники поліції повинні заповнити спеціальний бланк (протокол заяви) та внести інформацію в книгу обліку повідомлень і злочинів, у якій зазначається порядковий номер звернення, дані про заявника, та видати копію квитанції самому заявнику. При цьому заявник повинен залишити автограф у корінці квитанції (повідомлення).

Якщо співробітники не видали таку квитанцію, то це однозначно свідчить про навмисне приховування злочину.

Важливо! У корінці або квитанції, якщо стосовно заявника вчинено злочин, номер реєстрації повинен складатися із 12 цифр. Це означає, що заяву внесено до Єдиного реєстру і відповідно буде порушене кримінальне провадження. Якщо цифр менше, чотири, п'ять тощо, то це означає, що заява внесена в журнал обліку і інформації, яка незабаром дільничним буде «списана на кошик».

Якщо співробітник поліції відмовився видати квитанцію або повідомлення?

В такому випадку необхідно з'ясувати прізвище, посаду і звання того поліцейського або чергового, який відмовився дати зазначену квитанцію. Потім прямо йти до начальника відділу поліції, зі скаргою на незаконні дії цього співробітника.

При цьому начальник відділу поліції зобов'язаний скласти документ, у якому повинен вказати прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, місце реєстрації громадянина, який звернувся. Безпосередньо в самому документі вказати причини та обставини звернення.

Як правило, цього буде цілком достатньо, для того щоб звернення було зафіксоване і всі матеріали були направлені на перевірку до дільничного (якщо вчинено адміністративне правопорушення), або в органи слідства (якщо вчинено кримінальне правопорушення), можливо цей відділ поліції і буде займатися розслідуванням кримінального провадження.

При цьому, самого заявника зобов'язані повідомити про хід і результати слідства, а після його завершення повідомити письмово про кінцевий результат (матеріали направлені до суду або справу припинено у зв'язку з відповідною причиною за законом). Часто нехтують цим наші поліцейські, посилаючись на зайнятість, тоді слід йти зі скаргою до поліцейського керівництва або в прокуратуру.






Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?