На головну - Поради юристів - Відстрочка від призову

Відстрочка від призову

Останнім часом дуже багато надходить запитань юристу стосовно відстрочки від призову, яка категорія громадян під неї попадає, або ні, хто видає та оформлює посвідчення про відстрочку від призову? Тому ці роз'яснення можна переглянути далі по тексту.

Відстрочка від призову — перелік підстав для її отримання

Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» по статті 17 від 25.04.1992 року передбачена відстрочка від призову до військових зобов’язань громадянина України. За умовами Закону відстрочка військового обов’язку громадянина може відбутися за бажанням людини, що належить до призову за наступними критеріями.

1. Наявність непрацездатних батьків або одного з них (самотньої непрацездатної матері чи батька). Також відстрочка від призову надається тим, під опікою кого знаходяться непрацездатні особи, або якщо призвана особа опікується особою, що не має інших працездатних опікунів, окрім призовника. Відстрочка призову надається, так як опікун (у цьому випадку призовник) має за законодавством України утримувати та відповідати за опікувану особу.


2. Якщо на утриманні у одинокого батька (матері) знаходяться ще 2-є або більше дітей, які не досягли повноліття та, відповідно, не є працездатними.

3. Якщо призовник має неповнолітніх родичів (сестер або братів), які знаходяться на утриманні у призваної особи та полишаються без годувальника у разі призову вище зазначеної особи.

4. Якщо призвана особа має дітей або дитину неповнолітнього віку, і яка виховується лише батьком в наслідок втрати матері (за судовою постановою чи у  зв’язку із передчасною смертю).

5. У випадку, якщо призовник має більш, ніж двоє дітей, та 2-є дітей включно.

6. Якщо у сім’ї призовника дружина – інвалід.

7. Якщо дружина призваної особи знаходиться у положенні.

8. Відстрочка від військової служби також надається призваним особам за власним бажання у разі, якщо призовник є сиротою.

9. Якщо у сім’ї двоє та більше дітей чоловічої статі, один з яких вже знаходиться на військовій службі. В такому разі військова відстрочка може надатися на вимогу призовника на термін перебування його братом у військовій службі. У разі, якщо сповіщення про призов отримали всі сини у родині, на вимогу та вибір батька одному із синів може надатися відстрочка.

На  військовозобов’язаних, які не підлягають бронюванню, військовим комісаріатам за місцем розташування підприємств оформлюються посвідчення про відстрочку від призову та видається повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік за формоа №4.


Окрім того, місцева комісія з призову військово зобов’язаних громадян України може відстрокувати призов вище зазначеної особи у зв’язку із підтвердженими призовником сімейними обставинами, якщо перебування цією особою на військовій службі погіршить у значній мірі матеріальний стан родини.

Недопущені до військової служби особи, у наслідок висновку медичної комісії, терміном в один рік. Також військова відстрочка гарантована особам, що вже досягли призовного віку, однак перебувають на навчанні (денна форма) у будь-якому з навчальних закладів України. Відстрочка забезпечується лише на термін навчання. Звільнення від військової служби на період навчання надається і громадянам України, які тимчасово перебувають на навчанні за кордоном.

За законодавством України існує відстрочка військової служби з метою продовження ведення професійної діяльності за умови, якщо призовник  працює у будь-якому з навчальних закладів. Однак, умовою цієї відстрочки є наявність повного завантаження призваної особи. Також відстрочка для ведення професійної діяльності надається призовникам, які мають фермерське господарство, та разом із родиною ведуть справу. Тим не менш, відстрочка дієва лише на один рік, починаючи з моменту, коли призвана особа почала вести цю діяльність.

Відстрочка призову може надаватися у по деяких випадках, які Закон не передбачив. Таке відстрочування належить розгляду комісії із призову громадян. Відстрочка не є безстрокова, тому щороку особа, яка отримала тимчасову відстрочку, має приносити підтверджувальний для цього документ в місцеву комісію до 1 жовтня.

На момент втрачення підстав на відстрочку військової служби, призовники будуть призвані до виконання військових зобов’язань, у встановленому Законом порядку.

В мирний час від призову можуть бути звільнені:

  • громадяни, що отримали вищу або середню спеціальну військову освіту;
  • громадяни, що за рішенням медкомісії не придатні до військової служби;
  • громадяни, що мають понад 25 років і включно.

Не призиваються до військової служби і громадяни, що мають судимість із обмеженням (позбавленням) волі.






Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?