На головну - Поради юристів - Подача позову до суду

Подача позову до суду

        Подача позову до суду, правила подачі. Як правило така необхідність виникає не рідко у кожної людини. Але варто з цим зустрітися один на один і руки опускаються. Проблеми, морока, чи взагалі варто, який з цього результат, тощо. Дуже просто заглянути до юридичної консультації поруч, сплатити послуги та надіятися на результат. Коли послуга не по кишені? Складного в складані заяви нічого не має, потрібно лише відповідально до цього віднестися. Краще запастися подібним зразком.

      Подача позовної заяви до суду регулюється відповідно до ЦПК України, ст. 118-120. Пред’явлення позову, форма і зміст позовної заяви та подання копії позовної заяви з доданими до неї документами.

1.       Подання позову. Позовна заява пред’являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. У суді заява реєструється, наступного дня передається безпосередньо судді.

2.       Позивач(людина, що пред’являє позовні вимоги у заяві) має право в одній заяві об’єднати декілька вимог але пов’язаних між собою.

3.       Позовна заява щодо вимог(вимога на повернення нарахованої але невиплаченої заробітної плати, нарахування аліментів на неповнолітню дитину, вимогу на стягнення заборгованості на оплату комунальних послуг, вимога на повернення вартості товару неналежної якості), може бути подана тільки  у разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу, його скасування.

Форма та зміст позовної заяви:

1.       Подається у письмовій формі (друкований або рукописний текст).

2.       Позовна заява містить: найменування суду, повні анкетні дані (прізвище, ім’я, по батькові, повна адреса, засоби зв’язку, поштовий індекс) позивача, відповідача, представника позивача; зміст позовних вимог (опис ситуації); ціну позову стосовно вимог майнового характеру; обставини обґрунтування вимог у заяві; докази що підтверджують кожну обстави, або наявність підстав від звільнення доказування; перелік документів, що додаються до заяви.

3.       Позовна заява підписується позивачем, у разі присутності представником, зазначається дата.

4.       До позовної заяви додаються квитанції про сплату державного мита та оплата послуг на інформаційно-технічне забезпечення.

5.       У разі присутності представника позивача надається доручення (завірене нотаріально).

6.       При заявлені позову особами, що діють на захист інтересів іншої особи, повинні бути підстави такого звернення.

7.       Позовна заява подана після забезпечення доказів повинна містити відомості про забезпечення доказів.

      Подання копії позовної заяви та доданих до неї документів. Позивач повинен додати до позовної заяви копію та інші документі у кількості відповідачів та третіх осіб. Ці правила не поширюються на позови про відшкодування здоров’я завданого каліцтвом, шкоди завданої злочинним шляхом, бездіяльність органів досудового слідства, прокуратури або суду.




 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?