На головну - Праця людини - Чи має законне право роботодавець відкликати із відпустки працівника перебуваючого на навчанні?

Чи має законне право роботодавець відкликати із відпустки працівника перебуваючого на навчанні?

За загальним правилом, для того щоб працівника, який перебуває у відпустці можна було залучити до роботи в цей період, необхідно здійснити його відкликання з відпустки.

Водночас, чинні на сьогодні норми Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки» (далі - Закон) передбачають можливість відкликання тільки з основної щорічної відпустки. Згідно ж зі статтею 4 Закону: додаткові відпустки під час навчання до щорічних відпусток не відносяться, тобто правових підстав для дострокового відкликання працівника з відпустки немає!

Але не все так просто. Деякі недобросовісні роботодавці, шляхом видання наказу в підприємстві, роблять перенесення одного робочого дня, який не входить у період навчальної відпустки — на вихідний день, що входить в період зазначеної відпустки. Тим самим намагаючись створити юридичну можливість, для відкликання працівника з відпустки під час навчання. А чи законно це?

Статті 21, 142 КЗПП України, а також “Типові правила внутрішнього трудового розкладу” передбачають, що трудовим договором укладеним між працівником та роботодавцем встановлюється, крім іншого, і графік робочого часу для співробітника на підприємстві.

При цьому персонал підпорядковується трудовій дисципліні (в тому числі і обов'язкам виконувати розпорядження роботодавця) тільки в період свого робочого часу, а протягом святкових, не робочих і днів відпустки, працівник підкорятися трудовій дисципліні не зобов'язаний (якщо він сам не дав своєї письмової згоди).

Отже, працівник, який перебуває у відпустці в період навчання, має право не виконувати незаконних розпоряджень роботодавця, в тому числі і перенесення робочого дня, до моменту свого виходу на роботу.

Крім того, відповідно до статті 5 Закону, тривалість терміну відпустки розраховується в календарних днях і не залежить від графіку або режиму роботи. Тому, будь-які зміни графіка роботи підприємства, що відбуваються в період перебування працівника у “навчальній відпустці”, на нього не поширюються. І незалежно від того, який на підприємстві день (робочий або вихідний), у табелі він відзначається як день відпустки.

Також не слід забувати і про норму статті 202 КЗПП України, відповідно до якої роботодавець зобов'язаний створювати для працівників, які поєднують роботу з навчанням, всі необхідні умови, що сприяють такому поєднанню.

Висновок: навіть винахідливий роботодавець не має законних підстав вимагати від працівника «дострокового» виходу з додаткової відпустки під час навчання.





Схожі записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?