На головну - Праця людини - Cуперечки, які виникають при звільненні за власним бажанням

Cуперечки, які виникають при звільненні за власним бажанням

Розглянемо на прикладах суперечки, які виникають при звільненні за власним бажанням працівника.

Ситуація 1. У поданій заяві працівника значиться виключно дата, коли заяву було написано і не зазначено дату звільнення з роботи.

При отриманні такої заяви часто працівник звільняється роботодавцем в той день, коли подається заява. Враховуючи багату практику рішень, наявну в системі українського судочинства, можна говорити про протиправність такого звільнення. Якщо є заява, у якій працівник забув поставити дату свого звільнення з організації, то можна судити, що в його наміри входило відпрацювати ще встановлений законом строк, раніше якого його звільнення неможливе.

Ситуація 2. Випадок, коли в заяві працівника значиться дата його звільнення з місця роботи, але до неї залишається менше 14 днів.

У процесі оформлення такої заяви порушується правило про 14-денне повідомлення керівництва, про звільнення працівника, встановлене за допомогою трудового кодексу. Керівництво організації може не піти на мирове погодження з працівником, стосовно дати його звільнення з робочого місця.

Ситуація 3. Можливе виникнення конфлікту, якщо залишається менше двох тижнів до дати звільнення працюючої в організації людини, яка зазначена в заяві, і роботодавець не погоджується з нею. А працівник продовжує гнути свою лінію і в момент, коли підходить відповідний день, просто не виходить на роботу.

У подібних випадках, якщо працівник продовжує просити керівництво компанії, в якій він працює, звільнити його в конкретний день і не погоджується з роботодавцем про перенесення, необхідно застосувати статті 38, 39 трудового кодексу, за допомогою яких працівнику можна вимагати за певних умов свого звільнення в зручний для себе день. Законодавство надає таку перевагу лише певній групі працюючих людей. Це стосується тих працівників, у яких є серйозні причини, які можуть виявитися перешкодою для продовження роботи. До них відносяться досягнення людиною пенсійного віку, або отримання статусу учня в тому чи іншому освітньому закладі, призов до армії та інші подібні причини.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?