На головну - Сім'я та проблеми - Шлюбний договір в Україні

Шлюбний договір в Україні

Сімейний кодекс передбачає кілька варіантів, відповідно до яких можна розпоряджатися майном та фінансами в подружній парі. Можливий законний варіант або договірний.

У першому випадку обидва з подружжя мають рівні права на те майно, яке вони нажили разом. У другому ж випадку подружжя укладають угоду, де за кожним будуть закріплені певні матеріальні цінності та грошові кошти. Ця угода називається шлюбним договором і набирає чинності тільки після того, як обидві сторони у присутності нотаріуса поставлять свій підпис.

1. Звичайно ж, перше, з чого потрібно все починати – це обговорити укладення договору з партнером. Адже він є абсолютно добровільним для сторін. Будьте готові до того, що вашому партнерові може знадобитися час, щоб подумати над пропозицією, зважити все і прийняти правильне рішення. Не слід квапитися і намагатися якось вплинути на нього. Якщо партнер почне в чомусь сумніватися і не погоджуватися на шлюбний договір, то не потрібно тиснути на нього. Ви зможете повернутися до обговорення цього питання через якийсь час. Адже закон дозволяє укладати подібні договори як до весілля, і тоді він вступає в офіційну силу лише після реєстрації шлюбу, так і після весілля.

2. Після того як ви удвох добровільно погодилися укласти шлюбний договір, слід скласти перелік питань, які б хотілося зазначити в контракті. Зміст договору завжди суто індивідуальний. Він залежить від матеріальних цінностей, якими володіє подружжя, рівня їх доходу, наявність неповнолітніх дітей, і так далі.

3. В шлюбний контракт можна включити різні питання. Наприклад, права та обов'язки подружжя щодо взаємного утримання, порядок участі кожного з них у загальних доходах і видатках, як буде ділитися майно у випадку розлучення, власність кожного з подружжя в спільному бізнесі та інше.

4. Коли буде готуватися текст для шлюбного договору необхідно стежити за дотриманням кількох умов. По-перше, всі пункти договору повинні регулювати майнові та матеріальні відносини між подружжям. Зміст контракту не повинен стосуватися їх особистих відносин або обов'язків перед дітьми. По-друге, договір не може обмежувати дієздатність одного з подружжя, а також і звернення до суду для того, щоб змінити договір на свою користь. По-третє, забороняється вписувати в договір пункти, які суперечать принципам українського законодавства, а також ті, які можуть поставити одного з подружжя у свідомо невиграшне положення.

5. Також потрібно визначити, на який саме термін ви будете укладати шлюбний договір. Він може діяти як на всьому протязі шлюбу, так і до якогось певного моменту. Контракт за законом розривається, якщо на то виявили бажання обидві сторони.

6. Поспілкуйтеся з юристами та фахівцями у області сімейного права. Вони зможуть підказати якісь пункти, які можна залишити, а які краще прибрати з договору. І в підсумку ви отримаєте готовий проект шлюбного контракту. Потрібно буде лише завірити його у нотаріуса, щоб надати йому юридичну силу.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?