На головну - Типові документи - Закон Надії Савченко - день за два (зразок клопотання)

Закон Надії Савченко - день за два (зразок клопотання)

На підставі недавнього закону, під співавторством Надії Савченко, офіційно прийнято довгоочікуване усіма ув'язненими рішення, що дозволяє зараховувати засудженим України один день ув'язнення в СІЗО за два дні відбування поточного реального покарання. Сам закон заснований на неналежному утриманні підозрюваних у тимчасових ізоляторах, у яких немає навіть мінімальних норм санітарії.

Закон був прийнятий 255 голосами і підписаний президентом Порошенко. Фактичний термін один день за два розглядається в законі тільки той, який ув'язнений відбув у СІЗО до дати винесення вироку, а не при вступі до колонії або в'язниці на місце відбування ув'язнення. Вже давно Савченко, підозрювана у співучасті вбивства російських журналістів і активістка батальйону "Айдар", перебуває в одному з СІЗО прикордонної Російської Федерації.

Юридичні тонкощі і нюанси Закону Савченко

Текст закону прийнято депутатами Ради. Савченко заявляє, що в разі оголошення суддею остаточного обвинувального вироку, який повністю стосується аналізованої кримінальної справи, зарахування суддівською колегією часу попереднього ув'язнення у тимчасовому ізоляторі здійснюється з перерахунку: день проведений арештантом в СІЗО України за 2 дні оголошеного позбавлення волі. Якщо суд винесе покарання (обґрунтоване КК), яке не передбачає негайного арешту і пов'язаного з ним позбавлення волі, то зарахування відбутого обвинуваченим в ізоляторі терміну, під час закінченої кримінальної справи проводиться за наступною (офіційно схваленої) схемою:

  • термін, проведений заарештованим в попередньому ув'язненні, перераховується у строк реального обмеження волі;
  • призначений судовий вирок, що передбачає реальне позбавлення волі переводиться в іншу міру (вид) покарання, чітко описану в першій главі цієї законодавчої статті;
  • при визначенні не згаданої у тексті статті ключового судового покарання, законодавство негайно звільняє особу (обвинуваченого) від відбування такого ключового покарання;
  • суд зобов'язаний беззастережно звільнити арештанта від відбування покарання, якщо вже відбутий ним час у тимчасовому ізоляторі перевищує або дорівнює основному покаранню.

При цьому в підсумковий термін попереднього арешту входить термін, проведений підозрюваним у СІЗО без дозвільної постанови суду і провідного наслідку судді, також затримання, яке спирається на вирішення вищезазначених суду і судді. А також утримання підозрюваного, за перший або черговий злочин в СІЗО в якості обраного суддею заходу необхідного законодавством України покарання, як під час суду, так і в процесі досудового ведення справи. В термін входить проміжок часу, проведений в державному, спеціальному або тюремному медичному закладі, при проведенні призначених судом процедур: судово-психіатричної і судово-медичної експертиз, а також строк під час проведення організації заходів слідства і участь (прямому) в судовому розгляді.

Практичне застосування Закону Савченко

День проведений в СІЗО нараховується ув'язненим і в випадках за нове порушене кримінальне провадження, якщо вже засуджений перевозився з колонії назад у слідчий ізолятор або на судове засідання. Доброю новиною став той факт, що закон володіє зворотною силою, що гарантує засудженим до його прийняття потрапляння під загальну дію закону.

Відтепер строк відбування у СІЗО перераховується абсолютно всім арештантам. Для перерахунку терміну необхідно подати клопотання до суду, який виносив вирок засудженому (родичами, адвокатом, самим ув'язненим). Клопотання слід подавати до вступу законного вироку в силу, якщо вирок вже винесено, то документ направляється в суд за місцем відбування терміну.

Зразок клопотання можна скопіювати у форматі WORD:

Також раджу, якщо потрібно, скопіювати скаргу на адвоката.






Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?