На головну - Україна-кримінал - Фішинг - ще один шахрайський метод зняття грошей з банківських карток

Фішинг - ще один шахрайський метод зняття грошей з банківських карток

Цільовим завданням зловмисника є заволодіння інформацією щодо карткового номеру, паролю або PIN-коду, а також даними про термін дії картки і CVC-кодом.

Що роблять шахраї, щоб роздобути необхідні відомості?

1. Власникам карт надсилаються «смс», що містять «банківську» інформацію про тимчасове блокування карти, розраховуючи на те, що для розблокування, клієнт повідомить свої персональні дані тим же шляхом - в «смс» повідомленні.

2. Організовують фальшиві сайти, які наслідують тому чи іншому «інтернет-банку». Далі, нічого не підозрюючи клієнт банку здійснює вхід на підроблений сайт, тобто друкує персональні дані, які, як відомо, моментально потрапляють у розпорядження зловмисників.

3. Є і такий варіант, коли дзвонять безпосередньо власнику картки, видають себе за представника банку, вводять клієнта в оману, і він сам видає всю інформацію, необхідну шахраям. До відома, справжні співробітники банку зазвичай не телефонують клієнтам з метою дізнатися особисті дані, вони у них і так є. Вони можуть запросити їх в якості підтвердження вашої особистості, при вашому ж дзвінку в банк.

4. Розробивши шкідливе ПО, зловмисник інфікує ПК власника картки, вірус поширюється і впроваджується в комп'ютер за допомогою соціальних мереж, найчастіше, скориставшись програмами «icq», «viber». Специфіка способу має значення тільки, якщо клієнт використовує послуги «онлайн – банкінгу».

5. Існують фіктивні «Інтернет – магазини», саме на таких підроблених сайтах, зловмисники і пропонують розплатитися за товар за допомогою банківської карти.

Як убезпечити банківську карту від «фішингового» зняття коштів?

Дотримуйтесь встановлених правил користування банківськими картами і ваші кошти будуть під захистом. Розглянемо якими шляхами шахраї можуть заволодіти даними картки і ПІН-кодом, як уникнути подібного?

1. Як завжди, заборонено повідомляти персональну інформацію, щодо вашої карти третім особам. Тим більше, якщо вам телефонують люди і починають задавати відповідні запитання від імені банку.

2. В цілях забезпечення належної якості, безпеки, рекомендується встановити «антивірус» і систематично його оновлювати, як на ПК, так і на смартфоні.

3. Обов'язково слід бути гранично уважними при здійсненні входу в «інтернет – банк», це потрібно робити на офіційному сайті банку. Ретельно порівняйте адреси в адресному рядку браузера.

4. Оформіть окрему банківську картку, яку будете використовувати виключно для оплати товарів в мережі Інтернет. А так само вивчіть інформацію про найбільш відомі Інтернет – магазини, що б у вас була довіра до магазину, в якому будете здійснювати фінансові операції.

5. При виявленні на комп'ютері шкідливого ПЗ, а так само, якщо на комп'ютері не встановлена антивірусна програма, не рекомендується взаємодіяти з «онлайн –банкінгом».

6. При підозрі, що конфіденційні відомості могли опинитися в руках зловмисників, негайно блокуйте ті банківські картки, які потрапили під загрозу.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?