На головну - Україна-кримінал - Яка відповідальність за вживання наркотиків?

Яка відповідальність за вживання наркотиків?

В Україні поняття відповідальності, за вживання наркотиків, в кримінальному законодавстві відсутнє.

Тобто, передбачена відповідальність за виготовлення, придбання, зберігання, пересилання або перевезення (ст. 309 КК України). Якщо залежний від наркотиків вирішив вжити наркотичні або психотропні засоби, то природно він має виготовити їх або придбати. Умислу на збування наркотиків не має, тоді цей злочин належить до першої частини вищевикладеної статті, за що передбачена відповідальність до трьох років обмеження волі (умовно).

Якщо ці дії вчинені повторно (особою, що раніше притягувалася до кримінальної відповідальності за ст. 307,308,310,317),  у попередній змові групою осіб (від двох і більше), або у великих розмірах наркотиків, то відповідальність передбачається від двох до п'яти років позбавлення волі.

Ті дії, що перераховані вище, та при залученні неповнолітнього, або вчинені з наркотиками в особливо великих розмірах, передбачають відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від п'яти до восьми років.

Особа, яка добровільно звернулася до медичного закладу для лікування від наркотичної залежності, взагалі звільняється від кримінальної відповідальності. Але це тільки за відповідальність, передбачену в ч.1, ст. 309, про що згадано у першому абзаці. Досить надати довідку з медичної установи до суду, так як відповідне рішення приймається тільки у судовому порядку.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?