На головну - Україна-кримінал - Злочинність серед неповнолітніх - основні причини

Злочинність серед неповнолітніх - основні причини

Діти - це найдорожче у житті багатьох люблячих батьків. Поки вони підростають і формують свій світогляд для дорослого усвідомленого життя, турботливі мами і тата забезпечують їм належне виховання і захист від зовнішніх загроз.

Однак з незапам'ятних часів існує явище неповнолітньої злочинності, яке залишається актуальною проблемою сучасного суспільства. Багато причини можуть негативно вплинути на неповнолітнього, що приведуть його на дорогу відчаю і злочинів.

В першу чергу це поганий вплив з боку батьків або інших членів сім'ї, адже самі близькі люди, які оточують дитину, формують її особистість своєю поведінкою і вчинками.

Важкі матеріальні умови можуть послужити хорошою мотивацією для вчинення злочину вже в юному віці. Досить часто це проявляється при відсутності можливості у батьків забезпечити хоча б мінімальні умови для життя, не кажучи вже про запити їх чада.

Негативний вплив з боку однолітків може погубити підростаючу дитину. В даному випадку під ризиком знаходяться навіть діти з благополучних сімей, якщо батьки не змогли вчасно відреагувати.

Безпритульність або бездоглядність не рідко штовхають дітей на дрібні злочини, адже так вони намагаються привернути до себе увагу або помститися навколишньому світові.

Неблагополучна обстановка в загальноосвітніх закладах. Якщо адміністрація школи не організовує належного контролю і виховних заходів, ризик появи неповнолітньої злочинності значно підвищується.

Це лише основні найбільш вірогідні чинники, які найчастіше призводять до появи малолітніх злочинців. Бувають і окремі випадки, які складно пояснити конкретним впливом чого-небудь, адже дитяча психіка буває дуже слабкою і нестійкою.

Численні розслідування випадків неповнолітньої злочинності показали, що такі порушення закону бувають чотирьох типів.

1. Випадковий - коли дитина потрапляє в невдалий збіг обставин, і не усвідомлюючи всіх наслідків, може переступити закон.
2. Нестійкий - іноді певна ситуація штовхає підлітків на злодіяння, як наприклад, погана матеріальна забезпеченість або сильне бажання отримати щось.
3. Негативний - діти, яким властива надзвичайно агресивна поведінка і негативна спрямованість особистості, як правило, викликається певною психологічною травмою.
4. Злісний - неповнолітні злочинці, що володіють стійкою, антигромадською спрямованістю особистості.

Малолітнім злочинцям притаманне почуття сорому, однак, в ослабленій формі. Також вони часто бувають нестриманими і жорстокими, що ще більше ускладнює їх положення. Хто ж винен? Звичайно, дорослі, адже не змогли забезпечити належну увагу своїм дітям і допомогти їм у скрутну хвилину. Тільки спільними стараннями і розумним підходом можна мінімізувати явище злочинності серед неповнолітніх.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?