На головну - Україна-кримінал - Кримінальна відповідальність за несплату аліментів в Україні

Кримінальна відповідальність за несплату аліментів в Україні

Злісне ухилення від сплати аліментів в Україні карається виправними роботами до одного року або обмеженням волі на той же самий строк (ст. 164 ч.1 КК України). Якщо особа вже була засуджена за злісне ухилення від сплати алиментів, то карається виправними работами до двох років або обмеженням волі, також на два роки (ст. 164 ч.2 КК України). Сподіваюся тут роз'яснювати особливо не потрібно, що обмеження волі - це не позбавлення, тобто умовний термін або відстрочка вироку.

Про покарання за несплату аліментів в Україні. Якщо уважно подивитися єдиний реєстр судових рішень, то думаю важко буде знайти вирок суду на аліментщика, що злісно ухилявся від сплати аліментів, якщо взагалі можливо знайти? А чому? Та тому, що притягнути до кримінальної відповідальності за несплату аліментів винного практично неможливо, хіба що він сам виявить у цьому бажання.

Давайте розглянемо, чому не карають злісних аліментщиків? В статті йде мова, що саме кримінальна відповідальність настає за злісное відхилення від сплати аліметів! Що таке злісне, думаю роз'яснювати не потрібно. Тобто якщо винуватець знайде вагому причину несплати, то і злісним ухиленням не назвеш. А причини можуть бути різні: звільнили з роботи шукаю іншу, скоротили на роботі, хворів і тому подібне. Ну і відповідно платити він бажає, тільки нічим!

Другий важливий варіант, винуватець не сплачував аліменти на протязі певного строку. І тут в міліцію надходять матеріали на порушення кримінального провадження. І працівник міліції вручає повістку аліментщику, природно якщо він не переховується. Той в свою чергу йде на пошту і відправляє незначну суму боргу по аліментах і приносить квитанцію в міліцію зі словами «я виправився, починаю платити і навіть квитанція є». Знову ж злісне ухилення вже не буде, тому в Україні за не сплату аліментів не карають!



Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?