Ответы юриста c гражданско-правовых отношений. Кредиты. Долги. Банки

Запитання юристу: подскажите пожалуйста будет ли иметь юридическую силу расписка в такой ситуации.
 Ситуация следующая. В  квартире  поселили квартирантов при условии что они делают
косметический ремонт вместо оплаты за квартиру и самостоятельно оплачивают комунальные услуги, так как хозяйка проживает в России (гражданка России). Через 2 года выяснилось, что у них имеется задолженность в розмере  (10 тис грн). Половина была уплочена. Приехали и попросили написать расписку. Было написали следующее:я, фио, (указала номер паспорта) обязуюсь оплатить комунальные услуги в размере 5500 грн задолженности по состоянию за октябрь 2010г на ул._____, д.,_____по абоненту (ФИО)в строк до 26.05.2011г. Доказательство оплаты будет являться квитанция о зачислении денежных средств на счёт абонента (фамилия, инициалы). Расписка написана собственноручно в чём и расписываюсь. Дата. Подпись. Присутствуюшие: сосед, хозяйка квартиры ( фамилия и инициалы).
Будет ли иметь такая расписку юридическую силу и каким договором такие отношения регулируются ?
Відповідь юриста: відповідно до Цивільного Кодексу України, ст. 1046 у таких випадках
складається договір позики (нотаріально не засвідчується).
У ст.1047 ЦКУ, п.2 зазначено, що на  підтвердження  укладення  договору
позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або  інший  документ,
який  посвідчує  передання  йому  позикодавцем визначеної грошової
суми або визначеної кількості речей.
Свідчення сусідів не обовязкове у суді до уваги не приймаються.


Запитання юристу: я хочу позбутися власного рахунку у банку, на який мені щомісяця
надсилається стипендія.
Скажіть, будь ласка, куди мені звертатись за цим питанням і чи є якийсь
альтернативний варіант отримання стипендії окрім банківського рахунку?
Відповідь юриста: справа в тому, що позбутися рахунку в банку дуже просто. Достатньо
написати заяву на розірвання договору !
Але умови розірвання слід переглянути в самому договорі. Договір
зобов’язанні були видати разом з платіжною карткою.
Також слід врахувати, що умови виплати готівки необхідно погодити з
бухгалтером закладу. Якщо у Вас державний заклад,
то це буде просто. А якщо комерційний, то виникнуть певні проблеми, які
Вам ніхто не роз’яснить. Це комерційна таємниця !
 

Запитання юристу: скажите пожалуйста как составить прошение в суд на отсрочку
задолженности перед другой фирмой?
Відповідь юриста: якщо рішення суду не було, а судовий розгляд триває, то можете подати
зустрічний позов, або прийти до мирної угоди у суді(кращий варіант).
Якщо рішення суду вже винесено, то оскарженню не підлягає (після 10 діб).
Подальші питання вирішуються безпосередньо з судовими виконавцями.
Якщо взагалі позову до суду не було, то слід скласти угоду про погашення
заборгованості, де і прописуються умови погашення.
 
 

Запитання юристу: мені  потрібна невеличка порада на рахунок кредиту ( іпотека)
Сталась така ситуація:  декілька місяців тому розпався(збанкрутував) банк
у якому я мав  іпотечний кредит.
Мене перевели до  іншого банку,при цьому видали всі  документи на майно.
Що це може значити????
Що я повинен робити   як  у мене можуть бути вар анти відхилитись від
сплати кредиту???
Кредит валютний (долар США).
Відповідь юриста: в першу чергу потрібно уважно переглянути договір між Вами та банком, що є
банкротом і чи взагалі визнаний ?
У п.3, статті 512 Цивільного кодексу України зазначено, що кредитор у
зобов'язанні не може бути  замінений,  якщо  це  встановлено договором або
законом.
Слід зазначити, що під час складання договору між вами та кредитором, банк
діяв на підставі певної ліцензії, якщо дійсно визнано банкротом, то
ліцензія скасовується. Договір є не дійсним !!!
Банк не має прав на вимагання дотримання умов договору.
Заперечення боржника проти вимоги нового кредитора у зобов’язанні
передбачено у ст. 518 ЦК України:           
     1. Боржник має право висувати проти вимоги нового кредитора у
зобов'язанні  заперечення,  які він мав проти первісного кредитора
на момент одержання письмового повідомлення про заміну кредитора.
     2. Якщо боржник  не  був  письмово  повідомлений  про  заміну
кредитора  у  зобов'язанні,  він  має  право висунути проти вимоги
нового  кредитора  заперечення,  які  він  мав  проти   первісного
кредитора на момент пред'явлення йому вимоги новим кредитором або,
якщо боржник виконав свій обов'язок до  пред'явлення  йому  вимоги
новим кредитором, - на момент його виконання.
Вимоги порушено???
Є підстава звернення з позовом до суду.
Якщо Ви з новим кредитором, банком склали добровільно новий договір,
подальша боротьба не має перспективи.


Запитання юристу: адміністрація установи за відсутність на робочому місці (відповідно до п.4 ст.40 КЗпП) звільнила працівника, провела з ним розрахунок. Цей працівник матеріально-відповідальна особа. Згідно документів він на сьогоднішній день винен установі певну суму грошей за матеріали. Він же (працівник) подав позов до суду про поновлення його на роботі.  Адміністрація його поновлювати не збирається. Мені, як представнику адміністрації (Відповідача) в суд  подавати заперечення чи зустрічний позов про стягнення з працівника певної суми коштів?
Відповідь юриста
: слід зазначити, що законодавство передбачає як заперечення позову (ст.128 ЦПК України),  так і зустрічний позов (ст. 123 ЦПК України).

В першу чергу слід визначитися! Якщо Ви маєте намір у не поновленні працівника на попереднє місце роботи, то слід подати заперечення позову, а якщо маєте намір на відшкодування завданих позивачем установі збитків, то слід подавати зустрічний позов.

У Вашій ситуації доцільніше буде подавати позов на стягнення з працівника певної суми коштів.

Також слід доповнити, що для цього потрібні певні обґрунтування, докази подачі позову. Під час розгляду справи у суді Ви почуєте перше запитання: « В які органи Ви зверталися у даному випадку?»

Наприклад заява до органів внутрішніх справ з приводу привласнення, розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем, що передбачено кримінальну відповідальність згідно ст. 191 КК України.  

Якщо ні, то чому? Можливо все не було оформлено належним чином ? Можливо працівник не підписував договір про матеріальну відповідальність ? А можливо взагалі розтрачене майно надійшло до установи не належним чином, з порушенням (відсутні накладні та подібне) ?

Запитань буде безліч, тому варто ще і подати заяву до органів внутрішніх справ. Їхня перевірка, документування фактів буде важливим доказом у подальших суперечках.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи: