Ответы юриста с семейного права. Рразвод. Раздел имущества. Право на отцовство

Запитання юристу: підкажіть та поясніть як слід діяти у моєму випадку.
Розлучившись з дружиною у нас залишилась дочка в ком 3 роки 3 місяці .
Спершу, мені  дозволяли в відвідувати та виховувати дитину (напр. я міг взяти дитину додому, в парк, завезти до діда   т.д.). Через певний час я познайомився з дівчиною  і у нас завязались серйозні  стосунки. Через 6 місяців я запропонував дівчині  переїхати до себе разом жити (на даний момент проживаємо разом 9 місяців). Коли про це дізналася колишня дружина, заборонила брати дитину до себе додому, а також тепер обмежу  в спілкуванні  з нею. З моєю дівчиною діло йде до весілля, мою дитину від першого шлюбу вона поважає  любить, негативно не впливає, на відміну від колишньої  яка постійно лається в присутності  дитини і по всякому ображає мене.
Після моїх усних звернень до органу опіки та піклування мені  роз’яснили що брати свою дитину додому коли там знаходиться моя дівчина (у майбутньому дружина) неможна. Якщо це дійсно так про що я сумніваюсь, тоді  чи можна буде забирати дитину до себе після одруження з новою дівчиною.
Чи можу я звернутись з позовною заявою "Про усунення перешкод щодо участі  у вихованні  та вільного спілкування з дитиною батьком, який проживає  окремо від неї" напряму до суду не звертаючись більше в орган опіки який на мою думку знаходиться на стороні  колишньої дружини?
Відповідь юриста: для звернення до суду бажана причина.
Наприклад Ви звернулися з заявою до органу опіки і Вам надали
 письмову відмову. Є обгрунтована підстава у подачі позову.
Так дійсно в кожному випадку маєте право на звернення у суд.
Слід розуміти, що з практика показує,Вам нададуть дозвіл на побачення
два рази в неділю по дві-три години.


Запитання юристу: я бы хотела знать, какие документы нужны для подачи
заявления на развод и на алименты, есть ребенок 9 месяцев? Муж не живет с нами с рождения ребенка, не заходит к ребенку, где проживает в это время не известно, свою квартиру продал, с роботы уволился.
Відповідь юриста: в першу чергу готується позов до суду
на розірвання шлюбу та стягнення аліментів.
Документи до позову:
1) Копія свідоцтва про шлюб, про розірвання шлюбу.
2) Копія свідоцтв (а) про народження дітей (дитини).
3) Довідка з житлово-експлуатаційних органів (органів місцевого
самоврядування)
про знаходження дитини (дітей) на утриманні заявника.
4) Довідка (при можливості) з місця роботи відповідача про розмір його
заробітку.
5) Квитанція про сплату судового збору (відповідно до ст. 81
Цивільного процесуального кодексу України судові витрати не сплачувались).
6) Копія позовної заяви на __ арк.


Запитання юристу: батько купив автомобіль і зробив свого сина співвласником. Син розлучається, не проживши в шлюбі і 2-х років. Дружина хоче відсудити частку автомобіля, чи має вона на це право? Спільних дітей і майна не мали.
Відповідь юриста: справа в тому, що відповідно до ст.60 Сімейного кодексу України:  

     1. Майно,  набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові  на  праві  спільної  сумісної  власності незалежно від того,  що один з них не мав з поважної причини (навчання,  ведення домашнього   господарства,   догляд   за   дітьми,  хвороба  тощо) самостійного заробітку (доходу). 

     2. Вважається,  що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального  користування,  є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Тому право відсудити частку автомобіля у дружини є! Слід зауважити, що таке право є і до розлучення, на даний час дружина може подати позов до суду на розподіл майна.


Запитання юристу: Підкажіть будь-ласка, як вчинити вірно. Ми з чоловіком розлучені, тепер я хочу, офіційно оформити, що він не має батьківських прав. Він згоден. Як це юридично грамотно оформити? Дуже вам дякую.
Відповідь юриста: позбавлення батьківських прав можливе тільки через суд! Не слід боятися, у разі помилки або неправильного складання позову суддя поверне на доопрацювання, та пере подачу. До позову варто долучити письмову заяву колишнього чоловіка на відмову від дитини, якщо заарештований, то завірену начальником(його заступником) слідчого ізолятора.  У суді обов’язкова участь представника опікунської ради або представника прокуратури, також потрібно подати письмову заяву(для уточнень необхідно звернутися особисто). Можливий і виклик представника опікунської ради(прокурора) суддею особисто. Слід зауважити, що позбавлення батьківських прав не звільняє від отримання(аліментів)! У даному випадку позбавлення батьківських прав наступає по досягненню повнолітнього віку дитини!


Запитання юристу: допоможіть будь-ласка у прийнятті рішення. Ситуація така, чоловік покинув мене, коли я ще була вагітною і невдовзі його посадили у в'язницю за крадіжку, він досі під вартою, хоча минуло вже 1.5 роки, але вироку суду ще не має, він вживав наркотики, але на обліку не стояв, тож довести це я не можу. Чи є шанс, що його позбавлять батьківських прав, якщо я звернуся до суду?
Відповідь юриста: судячи з наданого Вами опису обставини, позбавлення прав можливе з однією з підстав: ухилення від виконання матір'ю чи батьком своїх обов'язків по вихованню дитини. Таке ухилення повинно бути навмисним, коли особа повністю розуміє наслідки своєї винної поведінки. Обов’язково через суд! В даному випадку потрібно зібрати як можна більше доказів!  Основні докази, це свідки! Не слід боятися, що це Ваші родичі(заінтересовані особи). Краще взяти сусідів або родичів чоловіка, звісно у разі їх погодження.  Що повинні у суді свідчити свідки я думаю Ви розумієте. Залишив сімю до народження дитини, матеріальної допомоги не надавав, вихованням не займався, жодного разу не навідався тощо. Якщо є випадки вчинення сварок, бійок під час сумісного проживання(зафіксовані в міліції), то ще краще.


Запитання юристу: наша семья (я, жена и ребёнок) проживала в частном доме у тёщи, тёща с нами не проживала. Все эти годы моя гражданская жена не работала и находилась на моём содержании. Я вложил в тёщин дом очень много своих средств, можно сказать практически его перестроил и все эти улучшения были зарегистрированы в БТИ.
Сейчас мы с моей гражданской женой расстались. Могу ли я теперь через суд вернуть себе затраченные материальные средства на улучшение дома? На кого подавать иск, если владельцем дома является тёща?

Відповідь юриста
:
слід розуміти, що БТІ реєструє перепланування, переобладнання, тощо. Я  веду  до  того,  що  для суду потрібна доказова база. У шлюбі Ви не були,   тому   розподіл  майна  відповідно  до  сімейного  кодексу  не доцільний.  Юридичного  договору  у Вас з тещею також не було. Чеки за придбанні  будівельні  матеріали, посередня доказовість, потрібно мати докази на кошти, за які були матеріали придбанні. Якщо позов готувати, то тільки на співмешканку, теща стороння особа. Взагалі  такий  позов  перспективи  не  має, даже у позитивному рішенні, відповідачі неплатоспроможні!


Запитання юристу: померла дружина,яка була засновником і головою фермерського господарства.Які мої дальші дії?Як правильно переписати це фермерство?
Відповідь юриста
: відповідно до ст.1261 ЦК України "Перша черга спадкоємців за законом", пункту 1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Тому для оформлення спадщини Вам необхідно, на протязі до пів року, звернутися у нотаріальну контору. Бажано державну, де необхідно написати заяву на відкриття справи про спадщину. Слід зауважити, що на право спадщини можете претендувати лише у майновому характеру (нерухоме майно). Реєстрація як приватного підприємця або фізичної особи підприємця Ви змушенні будете оформлювати на себе з нуля, з відповідними наслідками реєстрації в податковій і так далі. У цьому разі звертаєтеся з заявою у Державну районну Адміністрацію. Про плату квитанцій, держмито, сума сплати, Вам повідомлять на місці. Після отримання свідоцтва реєструєтеся у податковій на сплату податків та пенсійному фонді. У разі потреби маєте право відкрити власний рахунок у банку та отримати власну печатку у дозвільній системі.


Запитання юристу: при поданні заяви про розлучення за взаємною згодою до ЗАГСУ в моїй присутності дружина вказала, що бажає взяти назад своє дівоче прізвище яку ми підписали обоє. Після цього вона прийшла без мене і переписала цю заяву в якій вже вказала, що бажає залишити собі моє прізвище. Чи є ця заява дійсною, якщо це було зроблено без мого відома і без мого підпису?
Відповідь юриста: дійсно є ! Відповідно до Сімейного кодексу України,  статті  113.  «Право на вибір прізвища після розірвання шлюбу».
  1. Особа,  яка  змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією  шлюбу,  має право після розірвання шлюбу  надалі  іменуватися  цим  прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Отже окремо пишеться заява на залишення прізвища, або зміну його і  відношення до спільної заяви про розлучення (між Вами) не має !

 





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи: