На головну - Поради юристів - Скарга в прокуратуру

Скарга в прокуратуру

       Cкарга в прокуратуру, які підстави та у яких випадках подається скарга до прокуратури? Які є підстави для подання скарги? Слід розуміти, що прокурор в межах власної компетенції має певні повноваження. В деякій мірі уточнення та розяснення надасть юридична консультація.

      Прокурор – суб’єкт кримінального процесу на якого згідно з Конституцією України покладено наступні функції: нагляд за додержання законів органами, що проводять досудове слідство, дізнання та оперативно-розшукову діяльність, підтримання державних обвинувачень у суді, представництво інтересу держави або громадянина у суді, нагляд за додержання закону при виконані судового рішення у кримінальній справі, а також застосуванні примусового заходу.

      Згідно кримінально-процесуального законодавства, нагляд за додержанням закону при провадженні дізнання та попереднього слідства покладено на Генерального прокурора України та підпорядкованих йому прокурорів. Органи дізнання: міліція, податкова міліція, органи безпеки, командири військових частин, капітани морських суден, митні органи, органи державного пожежного нагляду, начальники виправних колоній. Слідчі органи – слідчі міліції, податкової міліції тощо.

      Що можна прохати прокурора у скарзі, які повноваження має прокурор?
Прокурор відповідно кримінально-процесуального законодавства має право:

 1. Вимагати від органів дізнання та досудового слідства кримінальні справи на перевірку, матеріали, та інші документи, що містять відомості про вчинення злочину.
 2. Скасовувати неправомірно винесенні постанови слідчих та органів дізнання.
 3. Давати вказівки про розслідування кримінальних злочинів, зміну чи скасування запобіжного заходу, проведення окремих слідчих дій.
 4. Доручати органам дізнання виконувати постанови на проведення обшуку, виїмки документів, затримання злочинців, привід осіб,  розшук,  вжиття необхідних заходів по розкритті злочинів.
 5. Брати участь у провадженнях органів дізнання та слідства, при необхідності особисто проводити потрібні слідчі дії.
 6. Санкціонувати проведення обшуку, відсторонення обвинуваченого від займаної посади.
 7. Продовжувати строк розслідування відповідно до КПК України, давати згоду на обрання запобіжного заходу взяття під варту.
 8. Повертати кримінальні справи на додаткове розслідування.
 9. Передавати справи від одного слідчого іншому, від органу дізнання до слідчого.
 10. Усувати особу, що проводить дізнання або слідчого від подальшого проведення дізнання або розслідування.
 11. Порушувати кримінальні справи або закривати їх, затверджувати обвинувальні висновки, направляти кримінальні справи до суду.
 12. Вирішувати питання про допущення захисника (адвоката) до справи.

      Підставою для оскарження неправомірних дій слідчого є ст. 234 КПК Україхни.

      Головна підстава для подання скарги в прокуратуру, повноваження прокурора – Конституція України (ст.121), кримінально-процесуальний кодекс України ст. 25, 227).

      Прокурор на протязі трьох днів, після отримання скарги зобов’язаний розглянути її та повідомити скаржника про результати перевірки (ст. 235 КПК України).

      Дії самого прокурора можна оскаржити тільки вищому прокуророві та у суді (ст. 236 КПК України).

      Стаття дійсна на час публікації.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
 • Русский (Russian Federation)
 • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?