- Трудовой договор — возможность внесения изменений
- Обжалование решения, вынесенного по результатам налоговой проверки
- В чём отличие апелляции от кассации?
- Апелляционное производство - главные нюансы и содержание апелляционной жалобы
- Как правильно писать исковое заявление в суд?
- Что такое административный надзор?
- Как провести независимую экспертизу?
- Почему следует обратиться к автомобильному брокеру?
- Продажа залогового авто банком
- Авто повредили во дворе, что делать?
Ответы юриста по жилищному законодательству (приватизация, раздел жилья, регистрация)
что человек, который прописан и не проживает в кооперативной
квартире?(справка береться для того, чтоб не платить за етого человека
комунальные услуги).
Відповідь юриста: як правило у таких випадках заява пишеться на імя начальника ЖЕК. Далі майстер ЖЕК складає відповідний акт, при необхідності засвідчує свідками (сусіди). Якщо у Вас кооперативний будинок, то заява пишеться голові кооперативу, або председателю.
Запитання юристу: я со своей семьей (3 человека) проживаю в квартире, которая осталась по наследству от бабушки (умерла в 2007г.) моей маме и тете. Все мы прописаны в другом месте, но проживаем в этой квартире. Первый год нашего проживания приходили квитанции на имя бабушки (ныне покойной) на одного человека. Далее, как говорится "без объявления войны" начали приходить квитанции на оплату за 3-х человек и все так же на имя покойной бабушки. На мои запросы как устные, так и письменные председатель ОСМД мне ничего не отвечает, а письма заказные просто отказывается получать и не подписывает отказ почтальону. Устно говорит, что я здесь никто и мне она никаких документов предоставлять не будет, ссылаясь на решение ОСМД от 2006 года в котором они приняли решение начислять по кол-ву проживающих, а не прописанных.
Вопросы:
1. Имеют ли право без предупреждения или без каких либо документов начислять мне коммунальные услуги на 3-х человек спустя год моего проживания?
2. Законны ли квитанции на оплату ком.услуг на которых только реквизиты ОСМД, ни печати, ни фамилии, ни подписи?
3. Имеет ли председатель право, отказать мне в получении информации о структуре платежей и предоставлении показаний домовых счетчиков учета воды и тепла, т.к я не являюсь членом ОСМД, но счета выставляются на меня и членов моей семьи?
4. Что нужно для того, что бы провести проверку с привлечением прокуратуры, КРУ, ОБЭП (т.к есть подозрения в нечистоплотности со стороны председателя при начислении)? Відповідь юриста: 1. Права та обов'язки членів об'єднання співвласників багатоквартирних будинків визначаються відповідно до статуту. Вищим керівним органом є самі мешканці-члени ОСББ. Всі рішення про оплату житла, та інші рішення приймаються на загальній нараді членів ОСББ. У ДКУ з питань житлово-комунального господарства прийнято наказ №141 від 27.08.2003 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2003 р. за N 1155/8476, про типовий статут ОСББ. Але слід зауважити, що члени ОСББ мають право змінювати умови статуту на загальній нараді. Копія для ознайомлення додається у вкладенні. Для того, щоб судити правомірність прийнятого рішення членами ОСББ, стосовно нарахування Вам квартирної плати, необхідно переглянути протокол наради або зборів членів ОСББ. Не виключається можливість, що керуючий ОСББ таємно прийняв рішення про нарахування Вам квартплати на три особи, з метою привласнення коштів. 2. У квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг підпис, печатка, прізвище не зазначаються. Дійсно повинні бути тільки розрахунковий рахунок, назва та інші відомості одержувача платежу, з зазначенням послуги за оплату. 3. Права вимагати сплату за комунальні послуги, без роз'яснення їх доцільності, керівник ОСББ не має. Передбачено наказом ДКУ з питань житлово-комунального господарства N 55 від 13.12.95 року, п. 3.6. 4. Право на звернення до міліції має кожний громадянин України, як письмово так і усно. Передбачено наказом №400 МВС України. У Вашому випадку краще буде написати письмову заяву довільно на ім'я керівника місцевої міліції, або ГУ МВС України в м. Києві. У заяві зазначити підозри, та в чому необхідна суть перевірки. Копію обов'язково направити до місцевої прокуратури, яка виконує нагляд за діяльністю міліції. У разі виявлення будь-яких ознак злочину порушується кримінальна справа відносно винних осіб, тільки тоді працівники міліції можуть надати запит для перевірки КРУ. В даному випадку сподіватися на порушення кримінальної справи не слід. Справа в тому, що Вам матеріального збитку не завдано. Я так розумію, що квартплату Ви не оплачували жодного разу.
Запитання юристу: хочу продать дом. Сейчас у покупателя нет всей суммы , мы хотим сейчас друг друга перестраховать и подписать какой-то договор о том , что сейчас он платит 10 тыс, до 1 января он платит еще 80 тыс( итого это половина стоимости дома), и 1 января он должен точно сказать будет он покупать или нет дом. Если будет , то тут все понятно - мы заключаем договор купли-продажи с растротрочкой еще на 6 месяцев. А вот если он откажется - мы хотим через год продать этот дом( может поднимется цена) и тогда , я ему отдам 50 % от продажи даже если это будет меньше или больше цена, так как тоже будет владельцем этого дома, так как заплатил половину сумму. Каким договором это соглашение оформляется? Мы товарищи и потому не хотим друг друга обидеть. Відповідь юриста: згідно зі ст. 657 Цивільного кодексу України договір купівлі — продажу житлового будинку укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. У Вашому випадку слід скласти договір про отримання завдатку — грошова сума, що видається у рахунок належних за договором платежів на підтвердження зобов’язання та забезпечення його виконання. Також підлягає нотаріальному посвідченню. Слід зауважити, що якщо порушення зобов’язання сталося з вини майбутнього покупця, то завдаток залишається у Вас. Якщо з Вашої сторони буде порушення зобов'язання, то потрібно повернути завдаток покупцю та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості, зазначено у ст. 571 ЦК України. Якщо зобов’язання припиняється до початку його виконання, або внаслідок неможливості його виконання, завдаток підлягає поверненню.
Запитання юристу: підкажіть будь-ласка! Ми проживаємо в м. Буча Київської області. В даному регіоні дітям після трьох років надаються Чорнобильські посвідчення що дають право на безкоштовне харчування в дитячому садочку. У відділі захисту прав чорнобильців нам відмовили у видачі даного посвідчення, мотивуючи тим, що дитина не прописана (квартира в кредитній заставі)в даному регіоні. Ми з чоловіком прописані в м. Буча. Чорнобильський комітет посилається на ЗУ Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , та Постанову КМУ №51 від 20.01.1997р.Чи обов’язкова прописка для надання чорнобильського посвідчення , і чи є шляхи виходу із даної ситуації.
Відповідь юриста: згідно ст. 27 "Закону України Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"- Визначення дітей, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, п.4 - діти, що проживали на момент аварії чи ПРОЖИЛИ або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю. Мова про обов’язкову РЕЄСТРАЦІЮ не йде! У постанові КМУ №51 від 20.01.1997р. зазначено, що посвідчення неповнолітнім видається на підставі довідки встановленого зразка. Тому необхідно звернутися до міської Адміністрації м. Бучі для отримання такої довідки. Потрібно мати свідоцтво про народження дитини, не завадило б запросити свідків постійного проживання. По можливості отримайте довідки з дитячого садка, з поліклініки, що дитина з дня народження знаходиться та оглядається (перебуває на обліку) у лікаря за місцем проживання. Слід доповнити, що рішенням Конституційного Суду України від 14 листопада 2001 року положення щодо прописки (виписки) було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним). З моменту ухвалення Конституційним Судом зазначеного рішення поняття "прописка" в Україні не існує. Натомість існує поняття "реєстрація місця проживання особи" (стаття 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 1382-IV). Що також доповнює неправомірність дій працівників захисту прав чорнобильців.
Запитання юристу: после рождения ребенка проживала у родителей.В доме,где я до этого проживала и была прописана,поселился брат с семьей.Владелицей дома является мать.Брат с семьей прописался,достроился и спустя 10 лет выписал меня без моего ведома.Я об этом узнала спустя год.На данный момент уже 2 года без приписки.Я одинокая мама,дочери 13 лет.Имеют ли право выписать меня с малолетним ребенком и куда обратиться?В этом месяце не дали пособие одинокой матери,заявив,что я должна перевести документы по месту жительства,но ведь по месту жительства я не прописана. В паспорте у меня стоит прописка,а штампа о выписке нет,так как все делалось без моего ведома. Могу ли требовать восстановить прописку?Опекунский совет должен был давать разрешение на выписку? Через суд могли без моего ведома выписать?
Відповідь юриста: зняти з реєстраційного обліку Вас з неповнолітньою дитиною могли тільки через суд.
У такому разі обовязково необхідна була згода опікунської ради!
Відбувається слідуючим чином, мама або брат пише заяву до начальника ЖЕК(у місті), сільської ради(сільській місцевості).
Майстер ЖЕК або представник сільської ради, через певні періоди, на протязі до пів року, складає акти про Вашу відсутність за місцем проживання. Далі подається позов до суду.
Якщо у данному випадку позову не було, то проглядається корупційне діяння у певного працівника паспортного відділу, або надання Вашими родичами недостовірних даних, підробних документів, тощо.
Надалі поновлення реєстрації можливе тільки за згодою мами, брата, членів його сімї, що на даний час зареєстрованні у будинку!
В іншому разі необхідно буде готувати позов до суду. Для початку потрібно витребувати офіційні відповідді з наступних закладів:
1) Обовязково письмово пишете заяву до опікунської ради з проханням повідомити, чи були запити на дозвіл зняття з реєстраційного обліку Вашої неповнолітньої дитини? Якщо так, то на якій підставі цей дозвіл було видано, які документи і хто для цього подавав?
2) Заява на імя начальника міліції, з проханням повідомити підстави у працівників паспортного відділку для зняття Вас та неповнолітньої дитини з реєстраційного обліку(повинно зберігатися рішення суду, тощо).
3) У разі неотримання повної відповідді на Вашу заяву, або взагалі неотримання, пишете скаргу до місцевої прокуратури.
Слід зауважити, що заяви пишуться довільно, як лист. Необовязково друкований текст, можна і від руки. Неправильне складання тексту до уваги не приймається. Вашу заяву обовязково зобовязанні прийняти та повідомити вхідний реєстраційний номер. Можна надіслати поштою, на вимогу!
Позов до суду інша ситуація. Тут необхідні послуги вахівця(юрист, адвокат). При неправильному складанні суд має право не прийняти позов і так до бескінченності.
Запитання юристу: у меня вопрос по поводу дарения квартиры. Бабушка хочет подарить мне квартиру. вопрос в том, что бабушка болеет, после инфаркта, сама практически не передвигается.Она живет с моей мамой в г. Симферополе. Квартира находится в Судаке. С деньгами сейчас проблема, так что мы решили, что подарит она квартиру маме(своей дочери), а та передарит ее мне, чтобы уйти от оплаты 1 процента пошлины. Как это можно осуществить, в какое время, и какие для всего этого нужны документы?на кого нужно оформлять доверенность на сбор необходимых документов, ведь бабушка этим заниматься не может? И еще, возможен ли дополнительный договор, вернее говоря, даже два, то есть:1. При дарении квартиры бабушкой маме, прописать пункт, что она эту квартиру обязуется передарить мне(с согласия обеих сторон, конечно) ;2. При дарении квартиры мамой мне, прописать пункт, что я не имею права отказывать маме в проживании там, если она этого захочет. Вот эти все проблемы возникают из за моего отчима, который нашептал моей матери, что я могу ее выгнать из квартиры. П.С. на данный момент я проживаю в Киеве, а квартира, из за которой весь сыр бор, сдается квартирантам.
Відповідь юриста: у такому разі Вам необхідно скористатися викликом нотаріуса(державного !!!) до місця проживання бабушки, для оформлення договору дарування. Всі побажання, щодо дописів у договорі "з подальшим передарюванням, тощо" обговорюються безпосередньо з нотаріусом. Довіреність на збір документів можна писати на будь-кого, даже на сторонню особу, лише на збір документів, а не на продаж чи дарування(також завіряється нотаріально, можна приватним нотаріусом)! Перелік документів нотаріус Вам надасть, що потрібні для складання договору дарування (паспорти громадян України, документ на право власності будинком, довідка з БТІ, ЖЕК, тощо). При отриманні дарованого будинку, мама буде повне право мати на розпорядження ним, додаткові договори не потрібні. У разі передарування, для користування мамою будинком Ви можете скласти звичайну угоду, можна не завірену.
Запитання юристу: переоформлення будинку. Які для цього потрібні документи та кошти? Відповідь юриста: найпоширеніші два варіанти: 1. Дарування, нульова ставка податку (між близькими родичами, діти, батьки), і оформлення відносно не дороге (залежить від оцінки будинку). 2. Заповіт, вартість близько 150 грн., батьки не втрачають право власності на ділянку, а діти не набувають, лише після смерті заповідача, переоформлення через 6 місяців, після смерті заповідача. В тому чи іншому випадку необхідне оформлення у нотаріуса. В залежності від нотаріуса (приватний або державний) відповідна і ціна послуги.
- Ответы юриста с семейного законодательства. Алименты. Помощь на детей. Семейные отношения
- Ответы юриста с административного законодательства. Штрафы. Админпрактика
- Ответы юриста по трудовому законодательству. Зарплата. Отпуск. Отдых. Пенсии
- Ответы юриста по уголовному законодательству
- Ответы юриста по земельному законодательству (земельное право, приватизация земли)
- Ответы юриста с административного права. ДТП. Протоколы ГАИ