На главную - Новости законов - Вступить в силу закон про зброю для приватних охоронців

Вступить в силу закон про зброю для приватних охоронців

Згодом вступить в силу закон, що розширює повноваження приватних охоронних структур.

Вони тепер зможуть носити, зберігати та застосовувати зброю, спецзасоби. Насправді закон ніяк не пов'язаний з подією у “Каравані”, оскільки був підписаний президентом України ще 22 березня цього року, а потрапив у парламент ще в 2009 році і за цей час зазнав істотних змін. Було багато виправлень та вносилися ряд уточнень.

Приватна охорона зможе користуватися спецзасобами, тобто шоломами, бронежилетами, гумовими кийками, наручниками, травматичною зброєю та мати службових собак. Також охорона зможе застосовувати силу до тих громадян, з якими не вдалося залагодити конфлікт мирно або вони небезпечні для оточуючих. Недоторканними залишилися тільки вагітні, діти та інваліди. Але якщо охорона поранить людини, то повинна надати першу необхідну допомогу і викликати швидку. Як і колись, приватна охорона не має права застосовувати адміністративне затримання, складати протоколи, вилучати особисті речі затриманого і насильно його оглядати - вони зобов'язанні будуть передати порушника до міліції.

Крім цього закону, громадянам готують ще один документ, що дозволяє володіти травматичною зброєю, якщо, звичайно, вони не психічно хворы та в минулому не були засудженні. Зараз таке право мають лише народні депутати, працівники правоохоронних органів, судді та журналісти. Законопроект про обіг зброї невійськового призначення також підготував «регіонал» Василь Грицак. Документ був прийнятий у першому читанні в 2010 році, 6 вересня цього року депутати його включили до порядку денного осінньої сесії. Якщо документ приймуть, то з 21 року українці зможуть купувати, носити та зберігати пістолети для відстрілу гумовими кулями.

Закон ще не вступив в силу, а українці вже побоюються, що охорона магазинів та ресторанів почне необґрунтовано застосовувати силу. Не секрет, що бувають випадки хамства і необґрунтованої агресії з боку охоронців, загальна культура на слабкому рівні. Охоронці - це люди в основному без освіти або, що втратили роботу. Вони влаштовуються на таку посаду, щоб тимчасово підзаробити. І тут все залежить від керівника. Якщо він серйозно ставиться до справи, то буде посилати своїх співробітників на курси, в спортзали, контролювати їх роботу, припиняти хамство. Також громадяни повинні вести себе активно. Якщо вас образили, йдіть в міліцію, пишіть заяву - і охоронна структура буде піддаватися позаплановій перевірці а у деяких випадках може позбутися ліцензії на охоронну діяльність.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Поиск

Сайт на другом языке
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультации на форуме
Оставьте свое мнение
Как часто используете консультацию, услуги юриста или адвоката?