На главную - Новости законов - Сандей Аделаджа пакує валізи з мільйонами

Сандей Аделаджа пакує валізи з мільйонами

Крайні завжди знайдуться, а Сандей Аделаджа пакує валізи з мільйонами.

Про історію «Кінгз Кепітал» пересічному українцеві відомо наступне - у 2006 році була створена якась фінансова піраміда, обдурили тисячі вкладників на мільйони доларів. Створили піраміду спритні аферисти, які скористалися довірливістю прихожан церкви «Посольство Боже», виманили у людей гроші, проте Феміда наздогнала їх, і ось, нині ці аферисти сидять.

Безсумнівно також, що до афери саме пряме відношення має
Сандей Аделаджа, африканський пастор, відомий своєю харизматичністю і дружбою з «мером усіх киян» Леонідом Черновецьким. Однак виразні пояснення, що називається, «на пальцях» - хто, як і чому сталося те, що сталося, відшукати достатньо складно. Не претендую на подібне пояснення і я, однак постараюся людською мовою розповісти про те, що ж сталося, і як трапилася ця, без зайвого пафосу, трагедія.

Ідея самовпевнених молодих людей. Все почалося в 2006 році, коли співробітник банку «Аваль» Олександр Бандурченко приїхав до столиці. Бандурченко пройшов шлях від простого касира до керівника філії у Феодосії. Тобто, з головою у нашого героя було все в порядку. Повіривши в те, що у нього вистачить знань, досвіду і хватки для здійснення власного проекту, молода людина в компанії такого ж упевненого в собі Олександра Сафонова з Києва, служителя «Посольства Божого», пустився в самостійне плавання. Разом вони заснували компанію «Кінгз Кепітал»

Ідея, по суті, була проста, як мукання, і особливого фінансового генія не вимагала. Передбачалося грати на ринку нерухомості. На дворі стояв благословенний для спекуляцій і вкладень в землю 2006 рік, ціни стрімко зростали. Куплена за 20 000 доларів, півроку тому ділянка, цілком реально «йшла» за 30 тисяч.

Але справжні “мегаприбутки” виходили на виведенні земель із сільгосп призначення. Грубо кажучи, розкреслюють поле, яке сільські жителі отримували для вирощування наприклад кукурудзи. Шляхом «заметів» земля змінювала призначення і продавалася вже в роздріб - шматочками, по 10-20 соток.

Те, чим займалися «капіталісти», здійснювалося повсюдно, природно, в набагато менш глобальних масштабах. Для подібного роду бізнесу потрібні були гроші, і чималі. Вони знайшлися у прихожан церкви. Сафонов, будучи лідером молодіжного служіння в «Посольстві Божому», залучав клієнтів, а клієнти, у свою чергу, вкладали гроші в проект молодих людей, не особливо “заморочуючись” схемами, завдяки яким 100 тисяч доларів через деякий час перетворювалися в 136 тисяч.

І перетворювалися адже! Ніхто нікого «кидати» не збирався - гроші, інвестовані в «Кінгз Кепітал», примножувалися. Мільйон доларів приносив п'ять мільйонів. Спочатку всі були задоволені, задоволені ділилися радістю з іншими парафіянами. Гроші справно надходили в «Кінгз Кепітал», проекти амбітних Олександрів ставали дедалі масштабнішими. Зокрема, вони приступили до споруди котеджів, щоб бізнес не замикався на одній лише перепродажі землі.

Піраміда чи що? У деяких ЗМІ представлена версія, ніби компанія спочатку замислювалася як банальна і фінансова піраміда. В принципі, окремі безграмотні журналісти так хитро заплутали цю історію, що розплутати її зараз надзвичайно складно. До прикладу, в одній статті Бандурченка назвали «компаньйоном» американського афериста Флетчера. Також повідомили, зовсім не бентежачись відвертою зухвалістю написаного, про «сотні тисяч потерпілих».

Зазвичай піраміда полягає в простому викачуванні коштів та наповненні повітряної кульки людських ілюзій до неймовірних розмірів. «Перші» отримують прибуток, поки «середні» облизуються і отримують щось, в той час як юрби «останніх», вклавши в проект мільйони, залишаються ні з чим.

У такому разі незрозуміло - що за цілком реальні земельні активи заарештувала київська міліція? За оцінками самого Бандурченка, на момент краху компанії вартість землі, що знаходиться в активах «Кінгз Кепітал», становила близько 35 мільйонів доларів. Навіть якщо ця вартість завищена, факт залишається фактом - конфіскована земля купувалася, продавалася і активно зводилися котеджі в Броварському районі. Більш того, Бандурченко і Сафонов на всіх етапах діяльності аж до 2008 року демонстрували вкладникам активи, які можна було при бажанні «отримати». Піраміди так не будуються.

Створюється враження, що комусь вигідно представити директорів «Кінгз Кепітал» продуманими аферистами. А хто ж вони, якщо не аферисти? Для цього підемо далі по шляху прояснення ситуації з цим трестом, який лопнув.

Зняти вершки. Природно, пастор «Посольства Божого» Сандей Аделаджа відмінно знав про компанію, знав про засоби, що залучаються в проект, знав, і вичікував. По всій видимості, найрозумніший (в чужій країні, будучи темношкірим, з нуля створити церкву на пару десятків тисяч прихожан - потрібна голова і здібності) африканець вирішив зняти вершки. І він їх зняв. У 2007 році Сафонов і Бандурченко, вже в серйозний вважають себе геніями-фінансистами, були запрошені до Сандея на розмову.

При бесіді були присутні вісім свідків. Ці люди готові розповісти - про що була розмова, і в чому був його сенс. Тільки суд втратив інтерес до даних свідчень. Не цікаво суду, але цікаво нам. А сенс був у наступному - для управління коштами компанії пастор Сандей вводить в справу двох своїх людей. Чи то сон йому приснився, чи то бачення наяву (це серйозно, такі були підстави), і почав пастор хвилюватися. Проект в небезпеці, треба щоб свої люди за ним доглядали. За проектом, і за засобами, до нього залученими.

«Придивлятися» були призначені «фінансові консультанти» «Посольства» Сергій Голованов та Ігор Колесніков. Кажуть, ці громадяни консультували пастора також в його особистих витратах.

Для того щоб зрозуміти, що відбулося далі, потрібно розуміти окремі нюанси спів існування віруючих у протестантських церквах. Лідер служіння є авторитетом. Звичайно ж, його думка в деяких питаннях може бути спірною, однак у такому випадку конфліктні ситуації розв'язує пастор - авторитет безумовний.

Йти проти лідера - «бунт», йти проти пастора - гріх. І в цьому немає ніякого сумніву, приписуваного іноді протестантам. Все по Біблії. Все за заповітами Ісуса. Однак люди є люди, і лідери на служіння іноді призначаються не зовсім грамотні, не зовсім «міцні» в плані гріха і ставлення до грошей. У випадку ж з
Сандеєм багатотисячна паства довірилася вовку.

Пропозиція пастора. Тепер уявіть - безумовний авторитет у безумовній формі ставить Сафонова та Бандурченка перед своїм рішенням, яке, зрозуміло, також абсолютно безумовно. Або грошима тепер розпоряджаються «мої люди», або ... Або пастор, якому вірять і підкоряються тисячі прихожан, робить в церкві оголошення про те, що він «бачив сон», або ще щось там бачив, і зрозумів - треба з «Кінгз Кепітал » гроші забирати.

Що трапиться після такого оголошення? Звичайно ж, тисячі вкладників звернуться до двох самовпевненим «фінансистів». І тоді - крах. Безумовний, як слово пастора, крах.

Сьогодні Бандурченко називає своєю основною і фатальною помилкою те, що він довірився Сандею. Однак він не озвучує головного - мав місце звичайний шантаж, і вони з Сафоновим звичайної погрози злякалися. «Божий чоловік»
Аделаджа зробив директорам компанії чисто мафіозну пропозицію, від якої ті не могли відмовитися.

Саме з цього моменту амбітний проект, який все одно був приречений (про це пізніше) перетворився на звичайну аферистку піраміду.

Раз на тиждень готівкові гроші передавалися Сергію Голованову і Ігору Колеснікову. Гроші возилися сумками. У «погану» неділю їх було близько мільйона, в «добру» - більше трьох мільйонів. Під що вони передавалися? Під «проекти», яких, природно, не було і в помину. Сафонов та Бандурченка повірили
Сандею. І затягнули на шиях петлі.

«Консультанти», призначені
Аделаджею, виділяли директорам, що перетворилися на слухняних, гроші «на витрати». 90% коштів, зібраних з вкладників, зникали.

Крах. Бандурченко і Сафонов стали просто слухняними бовдурами, а підручні Сандея настільки розійшлися, що «відмивали» колосальні суми найпростішим і цинічним шляхами. В кінці 2007 року Голованов дав вказівку засновникам «Кінгз Кепітал» відкрити депозит у банку «Донгорбанк», на який помістити всі кошти компанії в розмірі 22 мільйони.

Після цього Сафонову і Бандурченку було наказано взяти в цьому ж банку споживчі кредити на свої імена під заставу цього депозиту. Ті взяли по 9 мільйонів. Після чого ... передали кошти Голованову і Колесникову під якийсь «високорентабельний проект». Колесніков видав розписку про отримання даних коштів. Таким чином, готівкові 18000000 поміняли на папірець.

При цьому зі сцени йде активна реклама компанії; пастор, чий авторитет, незаперечний, роз'яснює необхідність вкладення коштів з метою отримання прибутку. Віруючий повинен процвітати! Вірте пастору! Люди вірили. Люди закладали квартири. Люди відносили всі заощадження тим, кому вірили.

Однак сталося те, що повинно було трапитися. Те, що трапляється з будь якою пірамідою, в яку за рік перетворився проект двох самовпевнених молодих людей. В кінці жовтня 2008 року Голованов поставив Сафонова та Бандурченка до відома про те, що кошти на «операційні витрати» виплачуватися «тимчасово» не будуть. Трест лопнув. Відсотки перестали виплачувати. Почалися питання, потім нарікання, потім крики. Полетіли заяви в міліцію.

Бандурченко і Сафонова заарештували, заарештували Колесникова і Голованова. Пастор залишився на волі ...

Декілька слів про те, чому проект був приречений. Дійсно, в 2006 році вкладення грошей у землю приносило великий прибуток та в 2007 також. Після зміни цільового призначення вартість ділянок нерідко зростала в п'ять разів. Але прийшла криза. У «Кінгз Кепітал», не переключалися на інші проекти (які все одно вже не приносили б такого прибутку), виникли б серйозні проблеми в будь якому разі. Але не варто плутати «серйозні проблеми» з повним крахом, коли вкладники залишаються без штанів.

Сандей - веде новий проект і пакує валізи. По суті справи, зараз в СІЗО сидять ті, кого зробили стрілочниками. Чи були Бандурченка з Сафоновим наївні? Так. Вони скоїли дурості? Так. Вони переоцінили свої знання і сили? Звичайно. Чи можна назвати їх ідіотами після того, як вони повністю передали активи в руки людей Аделаджі? Можна. Злочинці вони? Ні. Вони - не злочинці.

І в тому, що ця парочка «нажилася» на своєму проекті, у багатьох є цілком обгрунтовані сумніви. Наприклад, вагітна дружина Бандурченка зараз живе з сином в орендованій квартирі. Тим не менш, обидва Олександра сидять у СІЗО. А сидіти повинен той, хто вкрав гроші у вкладників. Навмисно, цинічно і підло.

Що ж ця людина, що пастор, натхненник і моральний щит проекту?
Аделаджа здав представників. Він явно «вирішив питання» з Фемідою, тому заливається веселим сміхом на судових засіданнях, куди приїжджає на своїх крутих авто. Картина маслом - група громадян у клітці, а на їх фоні вільний, з голочки одягнений ватажок сидить у залі, і разом з суддею (!) Регоче.

Ось витяг з інтерв'ю Сандея Аделаджі, яке він дав в червні 2011 року:

- Але Олександр Бандурченко, який створив «Кінгз Кепітал», говорить, що ви приставили до нього ваших фінансистів (Сергія Голованова і Ігоря Колесникова), які нібито взяли під контроль всі фінансові потоки піраміди ...

С. А. Це він бреше. Їм треба якось викрутитися. Люди, на кого він вказав, це ті, хто викривав цю компанію у нас в церкві, вони, навпаки, сказали, що не можна людям туди інвестувати, і тепер Бандурченка робить їх винними, кажучи, що якщо б вони не виступали проти, то його компанія б не звалилася.

- Хто ж, на вашу думку, винен у цій афері?

С. А. Господарі компанії - Бандурченко і Сафонов. Мені хочеться вірити, що вони не думали обманювати людей. Принаймні, той хлопець, що ходив до церкви і займався у нас молоддю (Олександр Сафонов), який привів Бандурченка сюди.

Який гешефт річного «управління» активами? З підтвердженого банківськими переказами - 270 мільйонів гривень. Розписками - близько 40 мільйонів доларів США. Це те, що було отримано Головановим і Колесніковим.

Сандей Аделаджа відхрестився від «Кінгз Кепітал» не дивлячись на те, що парафіяни своїми вухами чули і своїми очима бачили. Як підсумок - церква «Посольство Боже» втратила більше 90% парафіян, відділилися дочірні церкви, абсолютно всі лідери євангельських церков від
Аделаджі відвернулися. Але пастор не сумує! Тепер він залучає тих, хто йому вірить, в будує нові проекти!

Чому він на волі? Це знає кілька чоловік, що отримали свій шматок від жирного пирога тих сотень мільйонів, які буквально розчинилися в повітрі. А хтось «шматок» отримав - без сумніву. Інакше
Сандей не почував би себе так спокійно, і, вже звичайно, не розгулював би на волі.

Більш того, з джерел, близьких до «божої людини» стало відомо (і обговорюється на євангельських форумах) - він пакує валізи. В принципі, залишок днів
Аделаджа може провести на березі океану, ростити дітей, дарувати їм літаки і яхти. На гроші людей, залишених без гроша і занурених у борги в далекій, привітній і довірливій  Україні.
 
Поиск

Сайт на другом языке
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультации на форуме
Оставьте свое мнение
Как часто используете консультацию, услуги юриста или адвоката?