На главную - Копии документов - Образец заявления в страховую компанию

Образец заявления в страховую компанию

Если страховщик долгое время отказывается возмещать страховое возмещение ущерба, к примеру по ДТП, то возникает вопрос, как правильно составить заявление в страховую компанию, где взять образец или пример составления заявления.

Именно правильно составленное заявление в страховую компанию дает шанс получить свои деньги без вмешательства в судебный процесс. По крайней мере, как показала практика, повлиять на страховщиков жалобами и заявлениями все же можно, не доводя дело до суда.

На сегодня в автовладельцев после ДТП, и не только, проблема номер один , как забрать деньги в страховой компании. Не все страховщики в полной мере выполняют свои обязательства, вернее мирным путем, некоторые страховые компании имеют практику возврата должного до восьми месяцев, а иногда и больше. Наверное у них сохраняется надежда, что человек оставит все как есть. Не тут, то было!

Образец заявления в страховую компанию, копируем изменяем описание происшествия и высылаем адресату заказным письмом.

                                                                        Директору СК "Гарант"
                                                                       Cтраховику О.О.                              
                                                                       ____________________________
                                                                       01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 1/1

                                                                       Іванова Івана Івановича
                                                                       ___________________________
                                                                       08300, Київська обл., м. Бориспіль,
                                                                       вул. Леніна, 1

                                                        Заява
                                                     (образец)

    20.05.2012 року мала місце дорожньо-транспортна пригода (ДТП) у якій було пошкоджено належний мені автомобіль DAF АА47ХS, державний номер АА1111ЕЕ. Дорожньо-транспортна пригода сталася з вини гр. Ф.І.П, цивільно-правова відповідальність якого зареєстрована в СК «Гарант» згідно полісу ВС №4444444 від 20.08.2011 року, зя яким він повідомив страхову компанію про настання страхового випадку в передбаченні законом строки.

    _________ 2012 року я звернувся до страхової компанії з заявою про виплату мені страхового відшкодування за пошкоджений у ДТП належний мені автомобіль DAF TE47ХS, державний номер АА1111ЕЕ, яка сталася 20.05.2012 року. Того ж дня представником Вашої компанії був проведений огляд належного мені автомобіля DAF TE47ХS, д. н. АА1111ЕЕ. До заяви було додано копія звіту про визначення вартості матеріального збитку та поданні всі інші документи необхідні для виплати страхового відшкодування.

    Проте, станом на 20.11.2012 року мені не надано жодної відповіді стосовно розгляду вищевказаної заяви та не здійснено виплату страхового відшкодування.
 В п.22.1 ст. 22 закону вказано: «при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров’ю, майну третьої особи».

    В п.37.1, ст.37 Закону вказано, що виплата страхового відшкодування здійснюється протягом одного місяця з дня отримання документів.

    Станом на 20.11.2012 р. Ваша страхова компанія не здійснила виплату страхового відшкодування в добровільному порядку і не дала жодної відповіді на мою попередню заяву ____________від __________. Тобто, Ваша компанія у встановлений строк свого обов’язку по перерахуванню коштів не виконала, допустивши прострочення грошового зобов’язання, а тому дії Вашої компанії є порушенням зобов’язання (ст. 610 ЦК України), і з ________ СК «Гарант» вважається такою, що прострочила (ст. 612 ЦК України), відповідно є підстави для застосування встановленої законом відповідальності.

    Стаття 611 ЦК України передбачає, що у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, якими зокрема є сплата неустойки.

    Частиною 2 ст. 625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановлено індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
    Згідно ст. 11, 509 ЦК України та п. 22.1 ст. 22 закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» у СК «Гарант» виникло зобов’язання сплатити на мою користь суму страхового відшкодування.
    Тобто, має місце право відношення в якому СК «Гарант» (боржник) зобов’язаний вчинити на мою користь (кредитора) певну дію (сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.

    Зобов’язання по сплаті суми страхового відшкодування, яке за змістом право відношення є грошовим, Вашою компанією у встановлений строк не виконано.

    Крім цього, відповідно до ст. 37.2 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» за кожний прострочений день виплати страхового відшкодування з вини МТСБУ або страховика особі, що має право на отримання таких відшкодувань, має платитися пеня у розрахунку подвійної облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня.

    Тому, на підставі викладеного прошу додатково сплатити мені:
1.    інфляційне збільшення суми боргу за період з __________ по дату отримання виплати страхового відшкодування;
2.    пені у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України за період з ___________ по дату отримання виплати страхового відшкодування.
3.    три відсотки річних від суми простроченої суми боргу.

Звертаю вашу увагу на те, що такий розгляд моєї справи співробітниками Вашої страхової компанії не тільки забирає багато мого робочого часу, а й негативно впливає на стан мого здоров’я, самопочуття, що відповідно викликає занепокоєння моєї родини та близьких. Наслідки даної події призвели до проб лематизації мого життя, погіршили гармонійні адаптовані умови життєдіяльності. Виникає необхідність нераціональних витрат часу, залучення душевних зусиль на розв’язання даної проблеми. На тривалий період часу суттєво змінився спосіб життя, з’явилася необхідність адаптуватися до нових, дискомфортних умов пересування та існування. Були порушенні актуальні життєві плани, на тривалий період зникла можливість побудови та реалізації нових життєвих планів, нової продуктивної самореалізації. Неодноразові походи до Вашої страхової компанії, свідоме та навмисне затягування процесу врегулювання, безвідповідальне ставлення до даної справи співробітників Вашої компанії – все це перешкоджає можливості активної та повноцінної життєдіяльності, тобто завдає значних моральних страждань мені та моїй родині.

    Повідомляю, що в разі невиконання моїх вимог у найкоротший термін я вимушений буду звертатися до суду з позовною заявою про стягнення страхового відшкодування, пені, завданої мені та моїй родині моральної шкоди, судових витрат та витрат на юридичні послуги. Повідомляю також, що маю намір звернутися до Моторного (транспортного) страхового бюро України, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України з проханням провести ретельну перевірку діяльності Вашої страхової компанії, прийняти міри щодо бездіяльності Вашої компанії по даній справі та призупинення ліцензій на ведення відповідної діяльності у зв’язку з порушенням законодавства в сфері страхування.

    Прошу надати письмову відповідь на мою заяву в терміни, передбаченні законодавством.

З повагою,                                                       ______/_______________.         

«   » _________ 2013 року          
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Поиск

Сайт на другом языке
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультации на форуме
Оставьте свое мнение
Как часто используете консультацию, услуги юриста или адвоката?