На главную - Образцы исковых заявлений - Позовна заява про стягнення моральної шкоди та припинення діяльності ресторана

Позовна заява про стягнення моральної шкоди та припинення діяльності ресторана

                                                   До    Печерського районного суду міста Києва
                                                   01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А

                                                   Позивач:    ГРОМАДЯНИН 1     
                                                   04210 м. Київ, _____________________

                                                   Представник позивача:    ГРОМАДЯНИН 2
                                                   Для листування:
                                                   04205 м. Київ, ________
                                                   т. ________________

                                                   Відповідач:    Приватне підприємство
                                                  «ПІДПРИЄМСТВО»
                                                  Код ЄДРПОУ ________
                                                  03150 м. Київ, ___________
                                                  Телефон 1: ______________
                                                  Телефон 2: ______________
                               
                                                  Ціна позову    20 000 грн.



                                           ПОЗОВНА ЗАЯВА
                                про стягнення моральної шкоди
        та припинення діяльності підприємства громадського харчування

Позивач ГРОМАДЯНИН 1 проживає за адресою: м. Київ, ____________________ на другому поверсі будинку у власній квартирі.
За цією ж  адресою поверхом нижче знаходиться заклад громадського харчування ресторан «РЕСТОРАН», який належить Відповідачеві. Обладнання, встановлене в даному закладі спричиняє значний шум, що перешкоджає Позивачеві та членам його сім ї в користуванні власним житлом, завдає незручностей та спричиняє моральні страждання.

В зв’язку з цим 09 грудня 2013 року ГРОМАДЯНИН 1 звернувся до Головного управління Держсанепідслужби у м. Києві зі скаргою на порушення тиші в нічний час після 22-00 год. суб’єктом господарювання, який здійснює діяльність ресторану «РЕСТОРАН».

З листа вих. М-23/1 від 20.02.2014 року ___________________ міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у м. Києві вбачається, що 17.02.2014 року були проведені заміри рівня шуму в квартирі позивача. При працюючому холодильному обладнанні позивача рівень шуму становить 31 дБа, а  при вимкненому - 27-28 дБа, обладнання відповідача є частково джерелом шуму підвищеного рівня. Допустима норма рівня шуму відповідно до СН 3077-84, затверджені Міністерством охорони здоров’я СРСР №3077-84 від 03.08.1994 року «Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой настройки» становить 30 дБа. Тобто робота обладнання ресторану «РЕСТОРАН» спричиняє шум, який за своїм рівнем перевищує максимально допустимі норми.

Така тривала, неправомірна поведінка відповідача завдала позивачеві моральної шкоди, що виразилась у моральних переживаннях, порушенні стосунків з оточуючими людьми зв'язку з браком часу на відпочинок та постійну втому з причин ситуації, що склалася, постійним нервовим напруженням, нервозності, роздратування та втомі, які проявились внаслідок неправомірних дій відповідача.

Також з вищезазначеного листа вбачається, що керівництву ПП «ПІДПРИЄМСТВО» надані пропозиції №________ від 19.02.2014 року щодо проведення додаткових шумозахисних заходів. Станом на момент подачі позову зменшення рівня шуму не відбулось.

Відповідно до статті 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Відповідно до статті 24 Закону України  «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» органи виконавчої  влади,  органи  місцевого  самоврядування, підприємства,  установи,  організації  та громадяни при здійсненні будь-яких видів  діяльності  з  метою  відвернення   і   зменшення шкідливого   впливу   на  здоров'я  населення  шуму,  неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані забезпечувати під    час    роботи    закладів   громадського харчування,  торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу,  культури,  при проведенні концертів, дискотек, масових святкових  і  розважальних  заходів  тощо  рівні  звучання звуковідтворювальної   апаратури   та   музичних   інструментів  у приміщеннях і  на  відкритих  площадках,  а  також  рівні  шуму  в прилеглих  до них жилих і громадських будівлях,  що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами; вживати заходів щодо  недопущення  впродовж  доби  перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти) жилих будинків і прибудинкових територіях.

Шум на  захищених  об'єктах  при  здійсненні  будь-яких видів діяльності   не   повинен   перевищувати   рівнів,    установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний  час,  із     двадцять  другої  до восьмої години на захищених  об'єктах   забороняються   гучний   спів   і   викрики, користування  звуковідтворювальною  апаратурою та іншими джерелами побутового  шуму,  проведення  салютів,  феєрверків,  використання піротехнічних засобів.
Органи виконавчої  влади,  органи  місцевого самоврядування в межах повноважень,  встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням   керівниками   та   посадовими  особами  підприємств, установ,  організацій усіх форм  власності,  а  також  громадянами санітарного та екологічного законодавства,  правил додержання тиші в    населених    пунктах    і    громадських    місцях,     інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу  шуму,  неіонізуючих  випромінювань   та   інших   фізичних факторів.

Згідно з підпунктів 2 та 4, пункту б,  статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень  виконавчих органів міських рад  в  галузі   громадського      харчування належить  здійснення  відповідно  до  законодавства   контролю   за належною  експлуатацією  та  організацією обслуговування населення підприємствами  житлово-комунального  господарства,  торгівлі   та громадського  харчування,  побутового обслуговування,  транспорту, зв'язку,  за технічним станом,  використанням та утриманням  інших об'єктів  нерухомого  майна  усіх  форм  власності,  за належними, безпечними і  здоровими  умовами  праці  на  цих  підприємствах  і  об'єктах;  прийняття  рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони   праці,   екологічних,  санітарних  правил,  інших  вимог законодавства; встановлення за  погодженням  з  власниками  зручного  для населення  режиму  роботи  розташованих  на  відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

За правилами ст. 4 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (далі - Закону) громадяни мають право на відшкодування шкоди, завданої їх здоров'ю внаслідок порушення підприємствами, установами, організаціями, громадянами санітарного законодавства.

Громадяни зобов'язані виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя           (ст. 5 Закону).
Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів (ст. 24 Закону).

Пунктом 3 Розділу ІІ «Правил дотримання тиші у громадських місцях у місті Києві», затверджених рішенням Київської міської ради від 26 вересня 2002 року № 47/207 встановлено, що керівники, відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані забезпечувати в прилеглих жилих будинках, прилеглих жилих та нежилих приміщеннях дотримання такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму, який не перевищував би 40 дБа в денний та 30 дБа в нічний час.

Постійний шум в квартирі завдає моральної шкоди всій сім'ї ГРОМАДЯНИН 1 його дружина ________ та новонароджена дочка _________  не мають належних умов для відпочинку і користування своїм житлом внаслідок постійного шуму від працюючого кафе. Вони зазнають моральних страждань так як ні вони ні новонароджена дитина не можуть відпочивати в таких умовах. Все це відбивається на стані здоров'я  (медична довідка в додатках).  Також позивач, не маючи належних умов для відпочинку, не може нормально працювати і безпечно керувати автомобілем, оскільки знаходиться постійно в сонливому стані. Його дружина змушена для забезпечення нормального сну новонародженій дитині, в час коли дитина спить - гуляти з нею на вулиці. Це призводить до моральних страждань сім'ї.  Позивач хвилюється за здоров'я і належний розвиток своєї дитини.

Шум від діяльності кафе постійний (цілодобовий) і перевищує гранично допустимі норми. Кафе працює щодня. Під час банкетів караоке-зал, що знаходиться в прибудованій будівлі, працює до 5 години ранку, що підтверджено листом _____________ РДА у м.Києві (в додатках).

Це змусило Позивача звернутися до суду за захистом своїх прав в судовому порядку і просити заборонити діяльність кафе для усунення перешкод в користуванні житлом, забезпечення нормальних умов існування своєї родини, захисту здоров'я своєї родини, стягнення моральної шкоди за постійні шумові знущання і нанесення шкоди здоров'ю.

Згідно ч. 1, ч 2 статті 4 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» громадяни мають право на: безпечні для здоров'я і життя харчові продукти, питну воду, умови праці, навчання, виховання, побуту, відпочинку та навколишнє природне середовище; відшкодування шкоди, завданої їх здоров'ю внаслідок порушення підприємствами, установами, організаціями, громадянами санітарного законодавства;
Відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Пленумом Верховного Суду України в п. 3 постанови № 4 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» роз’яснено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв'язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.
Крім того позивач вважає, що порушене право на користування квартирою можливо відновити лише шляхом заборони діяльності закладу громадського харчування, який створює незручності іншим мешканцям будинку.

    Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 6, 15, 118-120 ЦПК України, ст. 4 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ст. 1167 ЦК України,

ПРОШУ СУД:

1.    Стягнути з Приватного підприємства «ПІДПРИЄМСТВО» на користь ГРОМАДЯНИН 1 моральну шкоду в розмірі 20 000 грн.
2.    Припинити діяльність ресторану «РЕСТОРАН» приватного підприємства «ПІДПРИЄМСТВО», розташованого за адресою: м. Київ, ___________________.

Додатки:

Копія довіреності на представника
Копія довідки Форма №3
Копія Витягу з реєстру речових прав на нерухоме майно
Копія довіреності на користування квартирою
Копія свідоцтва про народження
Копія листа __________________ РДА
Копія листа Держсанепідслужби
Квитанція про сплату судового збору
Копія позовної заяви для Відповідача

«05» травня 2014 року

___________





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Поиск

Сайт на другом языке
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультации на форуме
Оставьте свое мнение
Как часто используете консультацию, услуги юриста или адвоката?