На главную - Образцы исковых заявлений - Поділ спільно-нажитого майна подружжя - позов

Поділ спільно-нажитого майна подружжя - позов

                                                                  До Подільського районного суду міста Києва
                                                                  04071, м. Київ, вул. Хорива, 21

                                                                  Позивач: ОСОБА-1
                                                                  ________________________

                                            Відповідач: ОСОБА-2
                                                                  Останнє відоме місце проживання:
                                                                  _________________________

                                                                  Ціна позову:
                                                                  __________ грн.


 
                                             ПОЗОВНА ЗАЯВА
                    про поділ спільно-нажитого майна подружжя


___________ 2006 року між мною та відповідачем укладено шлюб, запис №_______ в книзі реєстрації шлюбів Відділу реєстрації актів цивільного стану Подільського районного управління юстиції у м. Києві (копія свідоцтва про шлюб в додатках).
_________ 2012 року рішенням Подільського районного суду, яке набрало законної сили _________ 2012 року, у справі за позовом ОСОБА-2 до мене шлюб розірвано.
За час перебування у шлюбі нами було придбано в кредит легковий автомобіль ___________ 2008 року випуску, д.н.з. ___________, яким відповідач користується й по сьогодні.
З моменту підписання кредитного договору №________ від ________ 2008 року між відповідачем та ПАТ «БАНК» до моменту припинення шлюбу зі спільних коштів подружжя було сплачено часткову вартість автомобіля в розмірі ____________ доларів США (графік погашення заборгованості та копії квитанцій в додатках).
Автомобіль є неподільною річчю, користується нею відповідач, а тому я вважаю за можливе просити суд стягнути з нього вартість моєї частки в цьому майні.
Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України майно,  набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові  на  праві  спільної  сумісної  власності незалежно від того,  що один з них не мав з поважної причини (навчання,  ведення домашнього   господарства,   догляд   за   дітьми,  хвороба  тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається,  що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального  користування,  є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Згідно ст. 71  Сімейного кодексу України майно,  що є об'єктом права  спільної  сумісної  власності подружжя, ділиться між ними в натурі.  Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.
    Таким чином за автомобіль, право власності на який оформлене на відповідача та  який цим автомобілем користується, сплачено _________ доларів США моїх особистих коштів, що в перерахунку на гривню по курсу НБУ на день написання позову 7,993, становить ________ грн. Ця сума підлягає стягненню з відповідача на мою користь, а автомобіль слід залишити в його власності.
    Відповідно до п.9 ст.110 ЦПК України, позови  до  відповідача,  місце  реєстрації проживання або перебування якого невідоме,  пред'являються  за  місцезнаходженням майна  відповідача  чи  за  останнім  відомим  зареєстрованим його місцем проживання  або  перебування  чи  постійного  його  заняття (роботи).
    В зв’язку з тим, що Відповідач знявся з реєстрації  за адресою _______________ та не зареєстрував на даний час місце свого проживання, позов подається за останнім відомим місцем проживання.
    Відсутність постійного місця реєстрації відповідача підтверджується довідкою адресного бюро від _________ 2012 року (копія додається), в якій зазначено, що Відповідач виписався в місто ________________, однак адреси свого проживання не зареєстрував.
    Виклик Відповідача в судове засідання можливо здійснити по місцю його роботи: ТОВАРИСТВО «Т»  за адресою: ________________, юридична адреса: ______________________________.
    Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 3, 15, 110, 119, 120 ЦПК України, ст. 16 ЦК України, ст. ст. 60, 70, 71 СК України,

ПРОШУ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Поділити спільне майно подружжя – легковий автомобіль ______________, 2008 року випуску, д.н.з. _______________, залишивши його в користуванні відповідача та стягнувши з нього на мою користь вартість моєї частки в розмірі _________ грн.
3. Судові витрати покласти на відповідача.

Додатки:

Графік погашення заборгованості
Копії квитанцій
Копія витягу з єдиного державного реєстру заборон відчуження майна
Копія довідки адресного бюро від _________ 2012 року
Квитанція про сплату судового збору
Копія позовної заяви з додатками для відповідача.

___________ 2012 року                    _________
---
Заяву підготовлено:

ТОВ "ЮРИДИЧНИЙ ЦЕНТР "ПАРТНЕР"
м. Київ, вул. Грінченка 7, оф.3
тел.(044)227-30-75
тел.(096)200-89-64
тел.(063)506-12-25
тел.(099)438-77-67
e-mail: juristique@ukr.net

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Поиск

Сайт на другом языке
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультации на форуме
Оставьте свое мнение
Как часто используете консультацию, услуги юриста или адвоката?