На главную - Образцы исковых заявлений - Позовна заява про зняття арешту із майна

Позовна заява про зняття арешту із майна

                                   До
                                   Дніпровського районного суду міста Києва

                                   Позивач:

                                   _______________________
                                   02099 м. Київ, вул. ______________
                                   Тел. _____________
 
                                   Відповідач-1:
                                   П’ятнадцята державна нотаріальна контора міста Києва
                                   02222 м. Київ, ___________________
                                   Тел. ___________

                                   Відповідач-2:
                                   Міністерство юстиції України
                                   01001 м. Київ, вул. Городецького, 13
                                   Тел. 278-37-23


                                                   ПОЗОВНА  ЗАЯВА
                                          про зняття арешту з майна


     __________ 2003 року за договором купівлі-продажу я придбала нерухоме майно – квартиру №____ в будинку _____ по вулиці _______________ в місті Києві. Продавцями квартири  являлись в рівних частках _________________ та _______________________.
     В 2012 році я вирішила продати вказану квартиру. У приватного нотаріуса отримала витяг №__________ від __________ 2012 року, з якого видно, що в Єдиному реєстрі заборон відчуження нерухомого майна міститься запис від ___________ 2004 року за №_________ про накладення арешту на частку квартири _______________, яка на момент внесення запису належала мені. Запис внесено до Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна  П’ятнадцятою державною нотаріальною конторою міста Києва, яка є структурним підрозділом Міністерства юстиції України. Згідно вказаного запису №________ арешт на ½ належної мені квартири накладено згідно Ухвали Деснянського районного суду №б/н від __________ 2003 року, тобто після укладення договору купівлі-продажу.
     Я одразу ж звернулась до Деснянського районного суду міста Києва з заявою про зняття арешту в порядку ст. 154 ЦПК України.
В ході розгляду справи суд направив запит до П’ятнадцятої державної нотаріальної контори щодо надання копії ухвали, на підставі якої накладено арешт на належне мені майно.
     Згідно листа П’ятнадцятої державної нотаріальної контори від ______ 2012 року, копія ухвали суду №б/н від ________ 2003 року не збереглась в архіві нотаріальної контори.
Судом в ході розгляду справи було перевірено реєстраційних облік цивільних справ за 2003 рік, але ухвали про накладення арешту на ½ частку належної мені квартири не виявлено.
     Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від _________ 2012 року в задоволенні мені заяви про скасування арешту відмовлено, так як я не являюсь стороною спору, а звертатись до суду з такою заявою мають право лише учасники судового процесу. Крім того, не можливо з’ясувати, чи був такий спір насправді.
Таким чином на даний час на належне мені майно безпідставно накладено арешт, чим порушені мої майнові права щодо розпорядження власністю.
     Відповідно до ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
     Згідно ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
     Відповідно до ст. 321 ЦК України  право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Статтею 391 ЦК України передбачене право власника майна вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту є відновлення становища, яке існувало до порушення.
     За частиною 2 статті 19 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, підставою для реєстрації обтяження є в тому числі й рішення суду, що набрало законної сили.
     В зв’язку з тим, що Ухвали Дніпровського районного суду міста Києва №б/н від __________ 2003 року немає а ні в судовому архіві, а ні в справах П’ятнадцятої державної нотаріальної контори міста Києва, слід дійти висновку про безпідставність накладення арешту на належне мені майно та просити суд захистити моє порушене право розпорядження власністю шляхом постановлення рішення про скасування арешту.
Відповідно до ч.2 ст.30 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень дії або бездіяльність державного реєстратора  можуть  бути оскаржені до суду.
     Відповідно до ч.2 ст. 114 ЦПК України, позови  про  зняття  арешту  з  майна  пред'являються  за місцезнаходженням цього майна або основної його частини. В зв’язку з цим даний позов подається до Дніпровського районного суду міста Києва.
Згідно ЗУ Про нотаріат, державні нотаріальні   контори   створюються  і  ліквідуються Міністерством юстиції України а також останнім здійснюється керівництво нотаріальними конторами.
     Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 3, 15, 119, 120 ЦПК України, ст. 30 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, ст. ст. 15, 16, 319, 321, 391 ЦПК України,

ПРОШУ:

1. Скасувати арешт на ½ частку квартири №___ в будинку _______ по вул. __________  в місті Києві, який зареєстрований в Єдиному реєстрі заборон відчуження нерухомого майна за №______________.
2. Виключити з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна запис від _________2004 року за №___________ про арешт ½ частки квартири №___ в будинку ______ по вул. __________  в місті Києві.


Додатки (копії):

1. Витяг з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна.
2. Договір купівлі-продажу квартири
3. Ухвала Дніпровського районного  суду
4. Запит Дніпровського районного  суду
5. Лист №_______________
6. Квитанція про сплату судового збору.

«__» ___________2012 року

_____________ 

---

Заяву підготовлено:

ТОВ "ЮРИДИЧНИЙ ЦЕНТР "ПАРТНЕР"
м. Київ, вул. Грінченка 7, оф.3
тел.(044)227-30-75
тел.(096)200-89-64
тел.(063)506-12-25
тел.(099)438-77-67
e-mail: juristique@ukr.net

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Поиск

Сайт на другом языке
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультации на форуме
Оставьте свое мнение
Как часто используете консультацию, услуги юриста или адвоката?