На головну - Поради юристів - Що таке адміністративний нагляд?

Що таке адміністративний нагляд?

Поняття "адміністративний нагляд" залишилося незмінним ще з часів Радянського Союзу. Закони України говорять про те, що це нагляд з боку державних органів. Він ведеться щодо громадян, які вже відбули покарання за скоєний злочин.

Всі правовідносини в цій галузі регулюються законом України "Про адміністративний нагляд". Прийняття цього закону стало необхідним після того, як були помічені часті рецидиви серед осіб, які відбули своє покарання в місцях позбавлення волі. На практиці рецидиви найчастіше спостерігаються у тих громадян, які відбували покарання терміном від 3 до 10 років.

Законодавством були встановлені норми регулювання адміністративного нагляду. Сюди входить:

  •     запобіжні заходи для порушників закону з метою запобігання повторного злочину;
  •     застосування впливу на колишніх ув'язнених.

Обмеження в адміністративному нагляді

В рамках адміністративного нагляду існують обмеження для раніше судимих громадян, які повернулися після відбуття покарання:

1. Особа, яка раніше вчинила злочин не має права змінювати місце проживання або місце роботи, не повідомивши правоохоронні органи.

2. Необхідно повідомляти органи, якщо громадянин бажає виїхати за межу міста і тим більше області.

3. Слід перебувати за місцем проживання в зазначений час.

4. З'являтися в дільницю і давати пояснення при першій вимозі співробітників поліції.

5. Відвідувати правоохоронні органи для відмітки не рідше одного разу на 30 днів.

6. Громадянину, який раніше відбував покарання, не можна відвідувати заборонені місця.

Виконавчі заходи можуть бути посилені, або навпаки – трохи ослаблені. Причиною може послужити тяжкість раніше вчиненого злочину, особистість і поведінка колишнього злочинця.

Адміністративний нагляд існує для громадян, за якими значитися непогашена або ще незнята судимість. Також в обов'язковому порядку існує для осіб, які:

  •         були покарані за скоєння злочинів особливої тяжкості;
  •         скоїли злочин проти неповнолітніх;
  •         раніше вже мали рецидив;
  •         якщо був порушений порядок при відбуванні покарання;
  •         після повернення на свободу було порушено громадський порядок;
  •         мав місце систематичний рецидив.

Хто контролює адміністративний нагляд?

Процедура адміністративного нагляду проводиться співробітниками Міністерства внутрішніх справ, на підставі відповідних наказів цього органу. На осіб, за якими ведеться нагляд, заведені справи, можуть бути запитані документи, також довідки за місцем проживання або реєстрації. Раніше судимі громадяни можуть бути викликані і опитані при виникненні будь-яких сумнівів в їх чесності та порядності. Для організації їх пересувань може бути оформлений спеціальний маршрутний лист.

При виконанні адміністративного нагляду до роботи з колишніми злочинцями залучаються дільничні поліцейські. Адміністративний нагляд може бути встановлений на термін не менше одного року.


Якщо дільничний поліції неодноразово (три рази) зафіксує порушення адміністративного нагляду, то він може подати клопотання про продовження терміну!


Ці заходи є рішенням суду і можуть бути застосовані після судового розгляду. В результаті клопотання особи, яка несе відповідальність за проведення нагляду, адміністративний нагляд може зніматися до закінчення встановленого терміну.





 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?