Продаж заставного авто банком
В процесі укладення угоди з автомобільного кредитування транспортний засіб завжди оформляється безпосередньо на позичальника.
Співробітники банку додатково проводять складання договору, згідно з яким придбана машина стає запорукою до моменту повного погашення боргу.
Багато громадян в процесі виплат кредиту стикаються з матеріальними труднощами, тому фінансові організації іноді йдуть на зустріч і пропонують зменшити щомісячний платіж або дають відстрочку. В іншому випадку об'єкт застави буде виставлений на реалізацію для подальшого відшкодування всіх збитків, отриманих від угоди з таким клієнтом.
Транспортний засіб вилучається і стає об'єктом продажу, але тільки в разі, якщо позичальник зумів зберегти його в хорошому стані. Сюди відноситься не тільки зовнішній вигляд, але ще і технічні показники. Зазвичай заставні автомобілі реалізовують двома способами.
1. При попаданні в таку непросту ситуацію позичальник має право самостійно зв'язатися з представниками банку і домовитися про продаж автомобіля. В такому випадку всіма питаннями має займатися спеціальне агентство, з яким укладається відповідний договір.
Зрозуміло, цей варіант отримує схвалення у кредиторів, але тільки для боржника він виявляється не зовсім вигідним. При самостійному продажу є можливість встановити бажану ціну, але агентство і банк завжди називають вартість, яка повністю відповідає реальному стану транспортного засобу і дійсно зацікавить покупців.
2. Нерідко заставне майно продається через суд, але для цього фінансовій організації слід конфіскувати транспортний засіб і скласти позовну заяву. Після схвалення починається процедура реалізації, причому в цьому питанні беруть безпосередню участь судові пристави. У позичальника не буде шансів домовитися з фахівцями даної державної структури, так як вони самостійно вирішують те, яким чином і за якою вартістю продати вилучене майно. Зазвичай ціна знаходиться на рівні середньо ринкового показника, тому покупець знайдеться максимально швидко.
В якості додаткових санкцій суд нерідко накладає на боржника штрафи.
Найчастіше вони повністю перекриваються грошовими коштами, вирученими від реалізації автомобіля. Звичайно, виникають ситуації, коли суму боргу неможливо повністю покрити, тому громадянину доведеться доплачувати зі своїх власних заощаджень.