На головну - Поради юристів - Оскарження рішення, винесеного за результатами податкової перевірки

Оскарження рішення, винесеного за результатами податкової перевірки

Чи можливо оскаржити рішення, винесене за результатами, наприклад виїзної податкової перевірки?

Підсумком проведення перевірок податківцями є певне рішення. Будь-який платник податків може його оскаржити.

Важливим є неухильне дотримання правових норм. Це допоможе уникнути подальших певних складнощів оскарження прийнятого рішення. Іноді оскарження стає неможливим зовсім.

Оскарження рішення податкової перевірки - його процедура

Процедура оскарження рішення перевірки податкової інспекції докладним чином прописана в Податковому кодексі України.

Відразу направити в судові інстанції позовну заяву зі скаргою на результати перевірки не можна. Спочатку слід звернутися до вищої податкової інстанції по підпорядкованості. Після винесення вердикту вищестоящою організацією дозволено звертатися в судові інстанції.

При недотриманні подібного законної вимоги в прийомі позовної заяви відмовлять і розгляду вона не підлягатиме. При незгоді особи, підданої перевірці, оскарження рішення можна проводити в цілому, або його окремих частин.

Чекати вступу рішення в законну силу необов'язково. В законі такої вимоги немає. Дозволено оскаржити рішення перевірки в апеляційному порядку. Існує важливий момент. Матеріал перевірки надсилається до органу податкової інспекції, яку вона проводила. Ця організація формувала підсумок проведеної перевірки.

Цей орган направляє матеріали перевірки у вищестоящу інстанцію, яка буде займатися вирішенням даного питання. Законом на це відводиться три дні, а термін обчислюється з моменту надходження скарги. Природно, що все робиться письмово.

Більше ніяких вимог у цій частині закон не передбачає.

Форма складання скарги на результати податкової перевірки

Форма складання скарги є довільною. Ніяких вимог по її складанню немає, і головним моментом є досить переконливе обгрунтування тих позицій, за якими особа, що піддавалася перевірці, незгодна.

Будь-який документ обов'язково підписується. Це повинен робити той, хто подає скаргу. Але це може бути і особа за дорученням. У цьому випадку довіреність слід додати до скарги. До неї прикладаються й інші документи, що відносяться до даного питання.

Порядок розгляду та строк оскарження рішень податкової перевірки

Після надходження віх матеріалів проводиться їх розгляд вищестоящою податковою організацією. Рішення за результатами документальної перевірки може бути різним. Якщо воно залишається без змін, то в законну силу воно вступає з моменту закінчення перевірки.

При відсутності внесених змін, рішення придбає законний статус. Його теж можна оскаржити, але вже в адміністративному або судовому порядку.

Буває, апеляція з якихось причин не подається. Подібні випадки в практиці рідкісними не є. У цьому випадку оскаржується законне рішення. Подібні дії можна провести протягом року після того, як рішення набуло законного статусу. Якщо термін, відведений законом на подачу скарги, збігається з вихідним днем, то він продовжується на 24 години. Бувають випадки, коли терміни упускаються з поважних причин. Тоді, після надання відповідних підтверджуючих документів, термін відновлюється.

Подача скарги не передбачає автоматичного призупинення виконання рішення. Бувають винятки, коли виконання рішення призупиняється, але це робиться за клопотанням заявника після його розгляду.

Заявник може звернутися і в судову інстанцію за допомогою юриста. Але зробити він це може тільки після того, як його скарга буде розглянута вищим податковим органом.

В арбітраж заява подається в три-місячний термін з дня набрання рішенням законної сили.





 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?