На головну - Юридичні статті - Термін і порядок проведення судово-медичної експертизи

Термін і порядок проведення судово-медичної експертизи

Після того як сталася дорожня пригода, проводиться судова медична експертиза. Її метою є встановлення серйозності травм, отриманих учасниками ДТП. Це є обов'язковою умовою для установки ступеня відповідальності винуватця.

На жаль, події на дорозі не можна назвати рідкісним явищем. Особлива актуальність при ДТП для постраждалих осіб. Наслідки таких ситуацій можуть бути досить серйозні, оскільки окремим учасникам потрібне тривале лікування, яке, до речі, сьогодні коштує недешево. Залишення винуватцем місця події відноситься до грубих адміністративних правопорушень.

У цьому випадку водія можуть притягнути до адміністративної або кримінальної відповідальності (визначається характером і тяжкістю отриманих травм). При наявності страхового поліса КАСКО, водій отримає страхове відшкодування на відновлення пошкодженого автомобіля. Висновок експерта надасть допомогу потерпілому в результаті ДТП водієві у відшкодуванні витрат на лікування.

В які терміни проводиться експертиза?

Якщо результатом ДТП стала втрата здоров'я водієм або пасажирами, призначають проведення досліджень.

Процедура проводиться експертами, які працюють в лікувально-медичних центрах.

Експертизу може провести індивідуальний підприємець при наявності ліцензії на даний вид діяльності.

При обстеженні встановлюється ступінь заподіяних тілесних ушкоджень.

Проводиться оцінка фізичного стану постраждалих у ДТП, переважно після отримання відповідного лікування. На дослідження може піти більше 24 днів (якщо є наявність переломів). В якості об'єктів експертизи виступають люди або документи, які оформляються в період проведення лікування.

Експертом уважно вивчаються всі документи, яаі надає медичний заклад або учасники ДТП, адвокати. Аналіз отриманої інформації дає підставу для підготовки висновку про те, в якому фізичному стані знаходяться учасники ДТП. У випадку з тяжкими тілесними ушкодженнями і тими, яким присвоєно середній ступінь тяжкості, судово-медична експертиза проводиться в термін не більше одного місяця. На експертизу пошкоджень легкого ступеня тяжкості відводиться від 3 до 7 днів.

Буває так, що хтось не згоден з висновком експерта. Тоді питання вирішується в судовому порядку. Цілком можливо, що буде призначено повторне медичне обстеження за рахунок коштів незгодної сторони.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?