На головну - Поради юристів - Види тілесних ушкоджень

Види тілесних ушкоджень

      Нанесення тілесних ушкоджень. Види тілесних ушкоджень

      Тілесні ушкодження, що це таке і як їх розрізняють? Юридична консультація буде наступною - це передбачене кримінальним кодексом винне діяння, що посягнуло на здоров’я іншої людини та заподіяло йому шкоду шляхом порушення анатомічної цілісності або фізіологічної функції або органів людського тіла. Тілесні ушкодження – основна група злочинів проти здоров’я.

     Залежно від тяжкості кримінальний кодекс розрізняє наступні види тілесних ушкоджень:

-       важкі тілесні ушкодження;

-       середньої важкості тілесні ушкодження;

-       легкі тілесні ушкодження, що поділяються на ушкодження з короткочасним розладом здоров’я, або незначною втратою працездатності та без таких.

     Як їх розрізнити? Важкі тілесні пошкодження, умисне або нанесене  з необережності тяжке тілесне ушкодження, те що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, психічну хворобу, або інший розлад здоров’я, поєднаний із стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або приривання вагітності чи непоправиме нівечення обличчя.

     Умисне т середньої тяжкості тілесне ушкодження, ушкодження що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину. Під тривалим розладом здоров’я розуміється безпосередньо пов’язана з ушкодження тимчасова втрата працездатності (захворювання, порушення функцій слуху, мовлення тощо). Пов’язують з тим, що для відновлення. Одужання потрібно більше трьох тижнів, понад 21 день.

      Легкі тілесні пошкодження, що не спричинили короткочасний розлад здоров’я – подряпини, гематоми тощо.

     Легкі тілесні ушкодження що спричинили короткочасний розлад здоров’я це такі, що характеризуються розладом здоров’я понад 6 днів, але не більше 21 дня. Стійкою втратою працездатності до 10 відсотків.

     Наведу деякі приклади з практики. Наприклад перелом кістки носа – легкі тілесні ушкодження, що потягли за собою короткочасний розлад здоров’я. Чому? Кістка носа зростається 6-7 діб. Струс головного мозку – легкі тілесні пошкодження. В деяких випадках можуть віднести до тілесних ушкоджень середньої важкості або навіть і до важких тілесних ушкоджень. Все залежить від наслідків втрати здоров’я, тривалості лікування. Поранення з проникненням, коли ушкоджено життєво-важливий орган – це завжди важкі тілесні ушкодження. Слід розуміти, що поранена людина без втручання лікаря може померти, такі ушкодження завжди відносять до важких.

    У разі виникнення додаткових питань є нагода звернутися до юридичної консультації!
 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?