На головну - Поради юристів - Отримання аліментів

Отримання аліментів

    Отримання аліментів. Аліменти, як їх отримати і для чого вони потрібні?

Аліменти – кошти (грошова допомога)  потрібні на утримання неповнолітньої дитини, виховання, морального та духовного збагачення. Аліменти можна отримати  від одного з батьків за рішенням суду.  Присуджуються з дня подачі позовної заяви до суду та виплачуються до настання повноліття дитини.

 Порядок отримання аліментів наступний:

1.     Один з батьків, як правило це мама подає позовну заяву до суду. Позовної давності  заборгованість по аліментам  не має.

2.     Суд виносить рішення та присуджує батькові виплату аліментів . Відповідно до Сімейного Кодексу,  ст. 181 аліменти присуджуються у частці від доходу платника і у твердій грошовій сумі.  Частку заробітку доходу, що буде стягуватися як аліменти визначає суд. Згідно зі ст. 183 СК України  мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

3.     Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», ст. 30, п.3 стягнення аліментів підлягає негайному виконанню. Державний виконавець наступного дня відкриває державне провадження і негайно починає його виконання.
 

     Ухилення від сплати аліментів, наслідки, кримінальна відповідальність

     Боржник з місця проживання зник, переховується. Місцезнаходження боржника не відоме, тому виконати виконавче провадження не надається можливим. Державний виконавець вимушений на підставі ст. 40 ЗУ «Про виконавче провадження» звернутися з поданням до суду про винесення ухвали на розшук боржника. Розшук боржника доручається працівникам міліції.

     Кримінальна відповідальність настає тільки у разі злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини (ст.164 КК України). Ухиленням є як пряма відмова від сплати встановлених рішенням суду або постановою суду аліментів, так і різні дії (бездіяльність) особи, яка повинна їх сплачувати, спрямовані на повне чи часткове ухилення від їх сплати: заміна місця роботи або проживання, приховування видів заробітку тощо.

     Відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів

    За злісне ухилення від сплати аліментів кримінальна відповідальність передбачає обмеження волі до одного року або виправні роботи до одного року. У разі злісного ухилення від сплати аліментів особою раніше судимою за ст. 164 КК України, передбачена відповідальність у вигляді обмеження волі до двох років або виправними роботами на такий самий термін.

   Додаткові запитання та отримання відповідей на них можна отримати в юридичній консультації!




 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?