На головну - Поради юристів - Дії у разі настання страхового випадку

Дії у разі настання страхового випадку

      Дії у разі настання страхового випадку! Страховий випадок – подія, що передбачена у страховому договорі і з настанням якої виникає обов'язок страховика здійснити виплату страхової суми (страхового відшкодування) страхувальнику.

    1. У разі настання страхового випадку (дорожньо-транспортна пригода, навмисне пошкодження невідомою особою, крадіжка тощо), необхідно виконати правила повідомлення про страховий випадок зазначенні у договорі. Як правило – повідомлення чергового страхового агента по телефону про настання страхового випадку із зазначенням місця, часу та дати.

    2. Наступна дія також прописана у договорі,  як правило це письмове повідомлення про настання страхового випадку. Подаєте письмову заяву, не пізніше трьохденного(вказано у договорі) терміну у робочі години безпосередньо до страхової компанії особисто.

    3. Інші дії, що передбаченні у договорі. Повідомлення державні структури про настання страхового випадку. Під час скоєння ДТП (ДАІ), крадіжка або пошкодження (МВС), підпал, пожежа до МНС тощо.

    4. Надання повного переліку документів, як правило зазначаються у договорі: довідка з державних органів, власний паспорт, податковий код, посвідчення водія, реєстраційні документи (техпаспорт на автомобіль, паспорт на квартиру тощо).

    5. Не чинити опір та перешкоджати страховому агенту у проведенні розслідування страхового випадку, виконувати всі інші дії, що передбачені Законом або договором. Наприклад надати транспортний засіб для огляду, з’явитися для проведення авто товарознавчого дослідження. Слід пам’ятати, що перелік таких дій зазначено договором та правилами страхування.

На слід віддавати оригінали документів до страхової компанії, що підтверджують Ваші взаємовідносини зі страховою компанією!

     За подані  копії документів до страхової компанії слід вимагати підпис у страховика в їх отриманні!
 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?