На головну - Поради юристів - Безпідставне затримання працівниками міліції

Безпідставне затримання працівниками міліції

    Безпідставне затримання працівниками міліції, розяснення з на цю тему. Потрапити в поле зору працівників міліції завдання не складне. Нормальна людина йдучи по вулиці навіть і не думає, що його дії підпадають під адміністративне порушення. Ненароком кинутий під ноги недопалок сигарети, перехід вулиці у недозволеному місці і тому подібне. Будь-яке адміністративне порушення породжує адміністративне затримання (для складання протоколу), а то й адміністративний арешт.

     Давайте спробуємо розібратися, які затримання, арешти бувають і їх наслідки. Затримання бувають такі: для встановлення особи (якщо при собі немає документів) адміністративне (за адміністративне порушення) і затримання за підозрою у скоєні злочину (потрібні підстави, заявник, потерпілий).
Темне місце, навколо людей нема, Ваша прогулянка викликала підозру у працівників міліції. Документів у Вас також при собі немає. Слід розуміти, що поверхневий огляд - це не обшук. З метою свого безпеки працівники міліції мають право провести поверхневий огляд у Вас, на наявність зброї або колючо-ріжущих предметів. Після огляду Вас повинні доставити до найближчого відділення міліції, опорного пункту. Якщо є постійне місце проживання, реєстрація, боятися нічого. Після перевірки по адресному бюро, телефонному дзвінку додому, ряд вибачення за затримання, Вас зобов'язані випустити, побажавши удачі. Така перевірка повинна бути не більше двох годин!
Адміністративне затримання (адміністративний арешт), короткочасне обмеження волі, яке може бути застосоване у відповідності з КУпАП (адміністративним кодексом України).

     Під час адміністративного затримання або арешт складається протокол, в якому зазначаються дата і місце його складання, посада, прізвище та ініціали працівника склавшого протокол, відомості про затриману особу, час, місце і підстава для затримання. Перед підписанням протоколу потрібно уважно його прочитати. Підписуючи протокол необхідно звернути увагу на опис пригоди, її відповідність, на графу свідки, чи були вони такі? Якщо не було потрібно ставити риску. Якщо з затриманням не згодні, потрібно в графі "пояснення правопорушника" описати докладно причину незгоди, нічого не писати не потрібно! Після складання протоколу Вам повинні дати копію постанови, де на звороті описані всі права людини при затриманні. У постановлені буде вказана і сума штрафу за адміністративне правопорушення. Не слід кричати, буянити, надавати непокору, так як адміністративне затримання може перетворитися на адміністративний арешт, до наступного дня. Вранці Вас доставлять до суду, де можна отримати штрафу до 15 діб арешту.

     Затримання за підозрою у скоєні злочину може бути як короткочасне так і затримання на 72 години. Постанова про затримання виносить слідчий, дізнавач, прокурор. У яких випадках є необхідність у затриманні за підозрою у скоєні злочину?

  1.Особу застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення.
  2.Потерпілі, заявники або очевидці вкажуть на дану особу, що скоїла злочин.
  3.При цьому особі або його одязі будуть виявлені явні сліди злочину.
При такому затриманні волі по неволі потрібно звертатися до досвідченого адвоката або в юридичну консультацію.




 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?