На головну - Поради юристів - Заява до поліції

Заява до поліції

Як подають заяву до поліції? Простіше не буває на аркуші паперу написати заяву: кому, від кого, суть проблеми, підпис, дата написання. Вкласти в конверт і відправити адресату. Чекаємо місяць, а то й більше і отримуємо формальну відписку.

Інший варіант: телефонуємо «102», приїжджає наряд поліції, повідомляємо про проблему, працівники поліції складають протокол заяви, при цьому попереджають про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого доносу, ставимо підпис, чекаємо формальну відписку.

Слід розуміти, що в працівників поліції, на жаль, існує статистика і на сьогоднішній день документування нових злочинів нікому не потрібно. Простіше кажучи розкривати злочини нікому!

Як скласти заяву власноручно? Крім опису проблеми, наприклад, Вам набридли шумні сусіди, необхідно проблему деталізувати. Дата, час скоєння правопорушення або злочину, особа яка скоїла або підозрюваний (якщо є такі). Вказуєте завданий збиток, бажано значний із зазначенням вартості, для запобігання списання Вашої заяви по малозначності, таке іноді практикується. Необхідно вказувати посилання на статті. Наприклад, шумні сусіди вчинили правопорушення, передбачене ст. 182 АК, або злочин, передбачений ст. 296 КК України (хуліганство). Копію заяви для контролю у виконанні можна надіслати до  прокуратури.

Чого необхідно знати при підписуванні протоколу заяви? Протокол заяви, поданий Вам на підпис, також слід уважно читати. Переглядати кожне речення, пропущені інтервали між словами, щоб уникнути дописування «не». Наприклад, у протоколі речення «збиток, заданий в результаті крадіжки ... значний, дописуємо« не »і виходить незначний. Як правило, протокол заяви складається формально, в короткому описі суті, а цього бути не повинно. Суть повинна бути детально описана.

Наприклад, на Вас напали невідомі на вулиці. У протоколі заяви може бути фраза «невідомий напав, вдарив, чим заподіяв фізичний біль, після чого виявив (ла) відсутність гаманця». Невідомий і невідомі велика різниця, в кримінальному законодавстві злочин, скоєний поодинці і групою осіб. Задана фізичний біль і нанесення, навіть легкого ступеня тілесні ушкодження також істотна різниця. Виявив (ла) відсутність гаманця, можна розцінювати, як втрату. А невідомий забрав або відкрито викрав - це злочин!





 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?