На головну - Поради юристів - Ситуації на вулицях

Ситуації на вулицях

     Ситуації на вулицях бувають різні, і як наслідок - Ви відчуваєте образу, Вас безпідставно звинувачують у вчиненні адміністративного правопорушення.

    Отже, варто боротися !

Приклади найбільш поширених ситуацій:

    1) Ви рухаєтеся у доброму настрої на власному автомобілі, грає приємна музика, чи навпаки - втомлені після довготривалої поїздки.

     Раптом працівник ДАІ змушує зупинитися. Швидкість перевищена не була, ремені безпеки пристібнуті, виникає питання: у чому річ?

     Причина у правоохоронців майже завжди знайдеться. Останнім часом найпоширеніше обвинувачення з боку працівників ДАІ -   рух у лівій смузі проїжджої частини, коли права смуга вільна. Це, в першу чергу, на шляхах за межами міста. Мирової угоди не отримано, залишається дочекатися копії постанови та протоколу про адміністративне правопорушення на руки і до суду. Головне пам'ятати - в протоколі необхідно завжди писати:"З протоколом не погоджуюся". Необхідно наполягати на залученні Ваших свідків, що знаходяться поруч або в автомобілі. Наприклад, Ви мали намір виконати маневр з розворотом у зворотньому напрямку, тому і перелаштувалися з правої смуги у ліву, а свідок це підтвердить. Свідок сторонній Ваших намірів і розмов у автомобілі знати не може. 

Інший випадок - перешкода у правій полосі для руху. Що бачив свідок, залучений працівником ДАІ?

     Практика показує, що під час розгляду протоколу свідки, залучені на місці пригоди, та сам працівник ДАІ до суду не з'являються, що на користь Вам. Поява власного свідка у суді, навпаки, Вам у нагоді. Суддя вимушений прийняти до уваги покази Ваші та присутніх свідків, відповідно, виконати  вимоги, викладені у заяві чи оскарженні протоколу.

     Слід змиритися з тим, що на даний час велика кількість оскаржень у суді і не завжди швидко виносяться судові рішення. Судді намагаються повернути заяви на допрацювання, долучити докази, викликати свідків та подібне. Але це також на Вашу користь. По закінченні терміну адміністративної давності протокол анулюється.

 2). У містах інші випадки,тому що рух важкий, завжди є перешкоди, затори та інше. Тут правоохоронці і куш намагаються зірвати більший. Наприклад, вчинення аварійної ситуації. І штраф великий, і є перспектива водійського посвідчення позбавити !

     Випадки різн. Поширена ситуація: рухаючись по другорядній вулиці, виїжджаєте на головну. Перед Вами червоне світло сфітлофора, але є зелена стрілка повороту праворуч. Пропускаєте пішоходів, транспортні засоби, що рухаються, і виконуєте поворот. Починаєте рухатися по головній дорозі і метрів через 10-15 з лівого заднього боку бачите автомобіль ДАІ, що, моргаючи освітлювальними приладами, змушує зупинитися. Під час розмови з інспектором ( а з документами все гаразд) чуєте нарікання, що своїми діями вчинили аварійну ситуацію автомобілю ДАІ ! Відповідно посвідчення водія тимчасово у Вас вилучається.

     У таких випадках варто до подачі заяви до суду надіслати керівникам інспектора та до  прокуратури скарги на неправомірні дії. Покарання по скаргам не завжди буде, існує у працівників ДАІ певна порука один за одного, але у суді це стане у нагоді. Можна, чекаючи відповідь з певної інстанції, перенести суд на інший термін. Декілька разів перенесуть - і термін давності протоколу закінчиться. Посвідчення водія повертається, і штрафу немає.
 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?