Як правильно написати позовну заяву?
Позовна заява дуже важливий документ у цивільному та арбітражному судочинстві. Саме тому до її складання і порядку подачі приділяється дуже багато уваги. Існує безліч норм, що регулюють це питання. Більш того зафіксовані конкретні положення, які обов'язково повинні бути відображені в позовній заяві. Перше, про що варто сказати, це як заява має виглядати і що в собі містити.
Що має містити в собі позовна заява?
Цивільний процесуальний кодекс так само, як і арбітражний, фіксує окрему статтю, в якій чітко вказано перелік відомостей, які повинні міститися в позовній заяві. Відносяться до таких відомостей наступні положення.
1) Інформація про позивача відповідача. Ім'я, адреса, реквізити, якщо необхідні, а також й інші дані.
2) Відомості про те, що було дотримано досудовий порядок. Також повинен додаватися документ, який би підтвердив. Копія претензії.
3) Відомості про представника, якщо він є. В даному випадку для підтвердження підійде довіреність.
4) Інформація, яка підтверджує вимоги, що пред'являються в позові. А також всі додані докази.
5) Інші відомості, які можуть мати значення для справи.
Наслідки неправильно написаної та поданої позовної заяви
Також при складанні позовної заяви не слід забувати про "шапку", де крім відомостей про позивача, відповідача і представника, потрібно вказувати правильну адресу і найменування суду, куди направляється така заява. Якщо запропоновані вище умови не будуть дотримані, то в підсумку заява просто буде повернута, або навіть відмовлено в її розгляді.
Звичайно, ці наслідки оборотні, але в деяких випадках справа зовсім може бути припинена і надалі не піддаватися розгляду в судовому порядку.
Нагляд за правильною подачею покладено на секретарів суду, які часто приймають позовні заяви на реєстрацію, спочатку перевіривши, чи всі реквізити вказані правильно, і чи всі квитанції додано.
Щоб не було повернення позовної заяви із суду, завжди потрібно довірити її складання досвідченому фахівцеві – знаючому юристу. Адже і підсумок судового розгляду безпосередньо залежить від правильності складеного документа.