На головну - Новини законів - Судова система в Нідерландах

Судова система в Нідерландах

Судова система в Нідерландах включає різні галузі права і різні органи. Судді незалежні і не можуть бути звільнені міністром безпеки та правосуддя.

Галузі права

1. Приватне право. Приватне право є зонтичним терміном для закону, що стосується конфліктів між окремими членами громадськості або організаціями. Уряд працює над тим, щоб досягти більш швидких і простих процедур для прямих цивільних спорів.

2. Адміністративний закон. Це право наказує правила, які державні органи повинні дотримуватися в процесі прийняття рішень та регулює відносини між урядом і громадянами. Найважливіші з цих правил викладені в Законі про загальне адміністративне право.

3. Кримінальний закон. Це право стосується злочинів, починаючи від незначних порушень, таких, як відмова підкориться поліції, до таких, як незаконний обіг наркотиків, крадіжки і вбивства. Випадки порушуються Державною прокуратурою.

Організаційна структура судів

Нідерланди розділені на 11 районних судів, 4 апеляційних суди і один Верховний суд. Більшість випадків розглядаються в районних судах. Кожен районний суд володіє сектором обмеженої юрисдикції, який розглядає такі випадки, як спори про найм або оренду, а також цивільні справи, пов'язані з претензіями в розмірі до 25 000 євро. Цей сектор також розглядає випадки, пов'язані із незначними кримінальними злочинами.

Юрисдикція

Для забезпечення якості системи правосуддя та забезпечення доступності Нідерланди поділяються на юрисдикції. Цей підрозділ визначає, який районний суд буде розглядати певний випадок.

Апеляція та касація

За незгоди однієї із сторін з рішенням суду, справа може бути передана до апеляційного суду, а потім, в порядку касації, у Верховний суд.

Інші суди в Нідерландах

Крім цих судів, у Нідерландах є ряд інших судових органів. Центральний апеляційний суд з питань державної служби та соціального забезпечення розглядає скарги у справах, пов'язаних з державними службовцями та справами соціального страхування. Адміністративний суд з торгівлі і промисловості розглядає справи, пов'язані з соціально-економічним адміністративним правом. Відділ адміністративної юрисдикції Державної ради є вищим адміністративним судом. Державна рада не входить в організаційну структуру судової влади.

Контактний пункт і представник судової системи

Рада судової влади є центральним контактним пунктом органів суду, а також є його представником у політичних і громадських дебатах. Рада захищає загальні інтереси судових органів і контролює положення, які стосуються суден за всіма напрямами. Вона також контролює оперативне управління та фінансове адміністрування.

У Нідерландах прокуратура має право накладати санкції за низку загальних кримінальних злочинів. Муніципальні влади і спеціальні правоохоронні органи також мають право накладати такі санкції. Вони можуть ввести адміністративний штраф за антигромадську поведінку. Наприклад, вони можуть штрафувати когось за галасливу поведінку. Вони також можуть видати штраф на повноваження поліції, за злочини, такі, як перевищення швидкості, і карати штрафами на місці.

Штрафи:

• альтернативне вирішення (до 180 годин);
• заборона на водіння (до 6 місяців);
• виплата компенсації жертві;
• антигромадську поведінку або порядок втручання (наприклад, обов'язкова участь у програмі реабілітації наркоманів).

Спрощена процедура цивільних спорів

Витрати – формальний характер і складність судового розгляду, які часто можуть перешкоджати приватним особам і комерційним компаніям розглядати справи в суді. Це, безумовно, застосовується, коли витрати вищі від будь-яких грошей, які можуть бути присуджені. Візьмемо випадок із споживачем, з претензією до компанії, для якої немає комітету по спорах, але потрібно подати скаргу в суд. Щоб полегшити вирішення подібних справ у рамках правової системи, уряд хоче зробити процедури для простих спорів між членами громадськості та організаціями (тобто цивільними спорами) швидшими і менш складними.

Реєстрація експертів

Щоб судам виконувати свою роботу належним чином, вони залежать від експертів. Таким чином, судовим органам необхідний надійний реєстр осіб з правом експертизи: Нідерландський реєстр експертів суду. Експерту необхідно давати свідчення по кримінальній справі. Наприклад, суддя, адвокат чи прокуратура, можуть проконсультуватися з цим фахівцем. Національний реєстр перераховує експертів у таких областях, як тестування ДНК, судова психологія, психіатрія або аналіз почерку.

Перекладачі в судах

Для судових справ, в яких одна із сторін не має належного знання мови країни, уряд створив реєстр судових перекладачів і присяжних перекладачів. У випадках, пов'язаних з кримінальним або іноземним законодавством, суди, прокуратура, Служба імміграції, поліція і Королівська військова та прикордонна поліція можуть використовувати лише перекладачів, імена яких зазначені в цьому регістрі. У цивільних справах це необов'язково.
Використовуючи реєстр, прихильники (наприклад, приватні особи та підприємства) і люди, що надають юридичні послуги (наприклад, юристи), можуть легко знайти перекладача, який не виконує вимоги цілісності і якості, викладені в Законі про присяжних перекладачів.
 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?