Отримання ВНП в Україні
Як отримати тимчасовий вид на проживання в Україні, хто має підстави, які документи потрібно надати?
Іноземці, які прибули в Україну, можуть перебувати на території країни тільки протягом дії візи, або згідно з міжнародними домовленостями між країнами. У разі, якщо потрібний більш тривалий термін перебування в Україні, то потрібен дозвіл на тимчасове місце проживання.
Щоб отримати ВНП, іноземцю потрібно зібрати всі необхідні документи і надати їх в міграційну службу, за місцем майбутнього проживання. Згідно із законодавством, Міграційна служба розглядає справу протягом 10 днів та приймає рішення про відмову або видачу посвідки на проживання. Також, для отримання ВНП потрібне оформлення прописки. Тимчасову прописку можна також отримати, звернувшись в центр адміністративних послуг.
Підставами для отримання ВНП, згідно встановленого законом України, можуть бути:
- якщо іноземна особа бере участь у юридичній власності розташованої в Україні;
- проходить навчання, працює або має сім'ю;
- працює в іноземній філії, розташованій на території України;
- веде журналістську діяльність, представляє ЗМІ;
- є учасником міжнародної діяльності: волонтер, викладач, культурний або науковий діяч;
- є учасником проведення релігійних діянь (проповідник, служитель церкви, проведення необхідних церемоній).
У разі видачі посвідки на проживання на термін навчання (з документальним підтвердженням), видається на весь термін навчання. При працевлаштуванні — термін ВНП визначається від 6 місяців, до 3 років і може варіюватися від типу роботи. Для співзасновників різних юридичних підприємств – до 2 років. Стандартний термін, на який видається ВНЖ — 1 рік, з подальшим переоформленням по потребі.
При отриманні ВНП, Всі права іноземця прирівнюються до прав громадянина України, за винятком права голосу та Державної служби.
Іноземний громадянин, який отримав ВНП, має право в будь-який час перетинати кордони, переміщатися по території України у будь-якому напрямку, може отримувати водійські права, які діють на території України, а також надати іншим членам своєї сім'ї ВНП, на підставі свого виду на проживання. Також, може зареєструвати свою власну фірму на території України і здійснювати підприємницьку діяльність.