На головну - Поради юристів - Ліквідація офшору за встановленими правилами

Ліквідація офшору за встановленими правилами

Існує кілька основних способів ліквідації підприємств, які не ведуть підприємницької діяльності в країні реєстрації. І незважаючи на це, багато власників такого бізнесу, бажаючи заощадити гроші, вважають за краще кинути компанію на свавілля і чекати поки вона повністю припинить своє існування. Однак, така ліквідація офшорної компанії нічим хорошим для її власників не обертається. Як правило, її активи конфіскуються державою, і господар фірми повернути їх не зможе, навіть звернувшись в судові органи.

Існує й інша сторона такої «пасивної» ліквідації – це ймовірність отримати відмову надалі при спробі реєстрації нової компанії. А ще це загрожує несенням відповідальності за борги колишньої фірми, навіть у разі виключення з реєстру.

Законні види закриття компаній

Міжнародним законодавством розроблено кілька основних видів ліквідації офшорних фірм. Одним з них є добровільний варіант. Він дозволяє виконати всю процедуру досить легко, якщо у компанії немає зобов'язань перед іншими учасниками ринку. В іншому випадку знадобиться стандартна процедура, яка може бути проведена навіть в примусовому порядку.

Добровільна ліквідація офшорної компанії

Вона складається з декількох основних етапів:

1. На початковому етапі проведення процедури рекомендують розподілити всі наявні активи між акціонерами, або віддати третім особам.
 
2. Збори керівників і акціонерів готують угоду і погоджують план проведення ліквідації. Відповідальним зазвичай призначається спеціаліст з фінансів, або ж інша людина, яка має безпосереднє відношення до фінансової діяльності компанії. Необхідно надати підтвердження про відсутність у офшорної фірми активів або пасивів.

3. Протягом місяця має бути сплачено мито і опубліковано повідомлення про факт ліквідації.

4. Наступним етапом має бути напрямок звіту, що підтверджує завершення процедури, реєстратору.
 
5. Укладенням цього процесу стає виключення компанії з реєстру та видача власникам відповідного посвідчення.

Злиття або поглинання

Це ще один із способів припинення діяльності фірми. Він може бути виконаний одним із двох варіантів. При поглинанні компанія приєднується до більш потужної або об'єднує в одне ціле кілька дрібних фірм. При цьому вони припиняють свою діяльність.

Злиття передбачає об'єднання двох і більше компаній. В результаті, з декількох більш дрібних виходить одна велика фірма. Компанія, яка поглинула більш дрібні, залишається в тій країні, де знаходиться її юридична адреса, і продовжує свою роботу в новому складі.

Консультації та допомога у ліквідації

Процес злиття декількох компаній, розглянутий вище, можливий тільки з урахуванням всіх вимог Конкурентного права та під контролем антимонопольних органів. Це, в свою чергу, дозволяє захистити інтереси споживачів і сприяє розвитку економіки. Сьогодні антимонопольні закони прийняті в багатьох країнах світу і знаходять там своїх прихильників, які вважають, що вони повинні обов'язково виконуватися.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що займатися питаннями ліквідації офшору слід обов'язково. Якщо ви володієте достатнім багажем знань в даному сегменті, то можете виконати дану процедуру самостійно. Для тих, хто сумнівається у своїх здібностях, краще скористатися послугами спеціальних компаній. Вони допоможуть відкрити, а при необхідності і виконати процедуру ліквідації офшорної компанії. Це збереже ваші активи і дозволить надалі зареєструвати іншу компанію, без будь-яких обмежень.






Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?