На головну - Поради юристів - Складання заяви до суду на стоматолога

Складання заяви до суду на стоматолога

На жаль, із зростанням кількості клінік зросло число стоматологів низької кваліфікації. Якщо довелося вдатися до послуг саме такого лікаря, внаслідок чого було завдано шкоди здоров'ю, і компенсувати відмовляються, то можна сміливо складати скаргу на лікаря стоматолога або позов до суду.

Причини, по яким можна складати заяву в суд

1. Були допущені помилки в діагностуванні, внаслідок чого лікування було неправильним або робота стоматолога була проведена некоректно.

2. Лікарем були зроблені порожні маніпуляції, які призвели тільки до ускладнення здоров'я.

3. Неправильне призначення медикаментів, в результаті виникнення алергії у пацієнта, хоча лікар був обізнаний про певні властивості організму пацієнта.

4. Видалення абсолютно здорового зуба, зараження інфекцією пацієнта, відмова лікаря в терміновому прийомі, що призвело до проблем зі здоров'ям.

5. Допущені лікарями помилки в документації, внаслідок чого було призначено невірний курс лікування, що призвело до проблем зі здоров'ям пацієнта.

Всі ці фактори заподіяння шкоди здоров'ю неприпустимі для співробітників стоматології, тому потрібно обов'язково подавати заяву в контролюючі органи. Вже на початковій стадії розгляду буде виявлена комісією кваліфікація лікаря, і можливо, його тимчасове відсторонення від посадових зобов'язань. А це врятує здоров'я інших громадян, які звертаються за кваліфікованою стоматологічною допомогою.

Спочатку потрібно подавати скаргу в стоматологію з вимогою компенсувати шкоду здоров'ю, призначити правильний діагноз і пройти безкоштовно лікування, або ж, вимагати покарання лікаря звільненням. У разі відмови керівників стоматології вирішити проблему, потрібно складати скаргу до суду, де можна дописати ще одну вимогу моральної компенсації. Зазвичай на рівні стоматології це питання відразу ж вирішується на користь потерпілого пацієнта клініки.

В ході судочинства пацієнту доведеться пройти експертизу для підтвердження заявлених претензій, щодо завданих збитків.

Маючи докази і експертний висновок, про те, що дійсно здоров'ю завдано шкоду, і тепер потрібне лікування для виправлення помилок допущених стоматологом, потрібно складати позов до суду.

Порядок складання заяви на стоматолога

В обов'язковій формі потрібно вказати реквізити суду, де буде проводитися судочинство по даній справі. Можна подавати позов за місцем знаходження клініки або за місцем реєстрації заявника.

Далі потрібно вказати реквізити відповідача, потім докладно в хронологічному порядку описати суть претензії, вказати дані лікаря, докладно описати яке лікування проводилося і який від цього результат. Описати вимоги і докласти всі наявні документально зафіксовані докази своєї правоти. Потрібно докласти список ліків, який прописаний лікарем в листі призначення або в медичній карті пацієнта.

Також знадобиться документ, що підтверджує факт відвідування стоматологічної клініки. Це може бути довідка, медична карта, висновок експертизи, договір зі стоматологічною клінікою або інші документи.

Якщо рішення суду буде позитивним у бік потерпілого пацієнта, то лікарю загрожує відправлення на перенавчання або підвищення кваліфікації. Можливо: витребування грошової компенсації у великому розмірі, умовне покарання, заборона на заняття певним видом діяльності на визначений судом термін.

Тому візит в стоматологічну поліклініку повинен здійснюватися тільки офіційно, по квитанції або з відповідним записом на лікарняному листку.

Існують випадки, коли лікар пропонує пацієнту даний прийом не фіксувати у квитанції або у книзі прийому громадян. Тим самим, в обхід клініки, пацієнт платить меншу суму грошей, оплата проводиться в кабінеті особисто лікарю. Але в разі негативних наслідків лікування, довести свою правоту навряд чи вдасться.

Адже не даремно існує золоте правило економіки: не все, то дешево потім, за що заплачено дешевше.


Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?