На головну - Поради юристів - Ліквідація фізичної особи підприємця - ФОП

Ліквідація фізичної особи підприємця - ФОП

          Ліквідація фізичної особи підприємця (ФОП) непроста робота, але якщо є така необхідність потрібно набратися терпіння і виконати необхідні вимоги.

          1. В першу чергу потрыбно дати оголошення, в газету "Інформаційно-ресурсного центру".

          2. Наступний шлях - це подача заяви в місцеву районну державну адміністрацію. Квитанція про оплату об'яви обов'язково додається до заяви. Державний реєстратор вносить зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та ФОП, де вказує, що Ви в стадії ліквідації.

          3. Далі неприємний шлях до податкової, де необхідно взяти довідку про відсутність заборгованості по сплаті податків. Ще і необхідно отримати акт про податкову перевірку із зазначенням у відсутності порушень.

          4. Наступна держустанова, яку потрібно відвідати - це пенсійний фонд. Також потрібно отримати довідку про відсутність боргів (термін отримання від 2 тижнів до 1 місяця).
          5. Якщо є наймані працівники, то потрібно отримати довідку про відсутність боргів перед фондом соціального страхування.

          6. Знищення печаток, штампів, закриття рахунку в банку - обов'язкова дія.

          Якщо всі довідки на руках і пройшло два місяці після подачі оголошення, можна повертатися в місцеву районну державну адміністрацію, де Вас виключать з реестру і заберуть свідоцтво ФОП.

           Наостанок, ліквідація фізичної особи підприємця (ФОП) дія, що вимагає застосування деяких зусиль, витрати часу і коштів. Слід пам'ятати, що деякі отримані документи в держустановах мають терміни дії, від місяця до двох. Тому навмисне затягування чиновниками в їх отриманні може призвести до протермінування! У таких випадках краще звернутися до фахівця, наприклад в юридичну консультацію.
 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?