На головну - Поради юристів - Розписка

Розписка

        Розписка зобов'язальний текст за домовленністю в передачі чого небудь (предметів, коштів тощо) на визначений термін, з подальшим поверненням. Поняття слова розписка в законодавстві не закріплено, тому навколо цього слова виникає багато суперечок, щодо юридичної сили у суді.

       Діє, чи ні розписка у суді? Чи варто давати кошти в борг під розписку? Такі питання виникають навколо цього документу. Почнемо з того, що документ, як розписка більш застосовується на підприємствах між працівниками та керівниками, в організаціях, гуртках на отримання предметів, між візичними особами при передачі чого небудь тощо, з подальшим поверненням. Отримання коштів в борг та поняття розписка не сумісні. Чи дасть будь який банк гроші в борг під розписку? Звісно ні! Договір а не розписка має юридичну силу та закріплено в ЦК України. Саме договірні зобовязання мають юридичну силу у суді. Крім того договір передбачає отримання відсотків за поданні кошти у борг.

       Як правильно написати розписку? Розписку слід писати власноручно і не інакше. Будь-яку суперечку у суді призначена єкспертиза докаже саме написання власноручного тексту, а не лише одного підпису під друкованим текстом. А такі суперечки на сьогодні тривають роками. Експертиза лише по одному підпису не є доцільною і є оспорювальною.
Нотаріальне завірення розписки не обовязкове!

       Що містить в собі розписка? В першу чергу слово-заголовок “РОЗПИСКА”. Далі прізвище імя та побатькові особи, що подає, дата народження, адреса місця мешкання, реєстрації, паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий). Далі текст змісту з повним описом, що на який термін передається у тимчасове користування. Можливе зазначення свідків, якщо присутні такі. В кінці підпис та дата написання розписки. Зразок можна переглянути далі:

                                                                            РОЗПИСКА

Я, Іванов Іван Іванович 01.01.1980 року народження, що мешкаю в м. Києві по вул. Передовій б.1, кв.1, зареєстрований в м. Києві по вул. Початковій б.2, кв.3, пасморт АА№123456 виданий 11.03.2000 року Печерським РУ ГУ МВС України в м. Києві отримав 01.02.2012 року у директора ТОВ “Світанок” гр.Петрова Петра Петровича (назва та опис предмета) для тимчасове користування. Зобов'язуюся в такому ж стані повернути 01.02.2015 року.

Присутні свідки: 1. та 2.

01.02.2012 року                                                                                                   підпис:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?