На головну - Поради юристів - Зустрічний позов

Зустрічний позов

        Зустрічний позов — це вимога відповідача до позивача, тобто зустрічна вимога, що розглядається сувмісно з позовом. Зазвичай пред'явивши зустрічний позов, відповідач ставить окремі вимоги відхилити вимоги позивача, таким чином задовольнивши зустрічний позов можна виключити вимоги позивача.

       Термін подачі зустрічного позову три дні до початку судового засідання. Суд на власний розсуд та врахувавши ступінь взаємозвязку має право прийняти зустрічний позов після триденного терміну. Предявлений позов пізніше ніж за три дні до засідання суду не може бути відмовлений у прийнятті, якщо розгляд первісного позову зробить неможливим розглядання зустрічних вимог відповідача.

       Складання та правильне оформлення зустрічного позову такі самі як і складання позовної заяви. Недотримання особою, що подає зустрічний позов, вимог законодавства, несплати державного мита, передбачених в ЦПК України дає право суді залишити заяву без руху. У таких випадках суддя виносить ухвалу про залишення заяви без руху, при цьому повідомляє позивача та надає термін для виправлення недоліків. Заява з виправленими недоліками приймається та рахується прийнятою в день її подачі. При невиправлених недоліках суддя виносить мотивовану ухвалу та повертає заяву позивачеві.

       Для наглядного прикладу зустрічний позов зразок можна переглянути у розділі зразки позовних заяв.


Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?