На головну - Поради юристів - Оскарження вироку

Оскарження вироку

        Оскарження вироку залишається право за засудженим, його захисником або законним предствником. В межах своєї компетенції прокурор або його заступники мають також право внести касаційне подання на вирок суду.

       Терміни для оскарження вироку. Касаційні скрги та подання необхідно вносити через суд, що постановив вирок на протязі семи діб з часу проголошення вироку, а засудженому що перебуває під вартою протягом того ж сроку, але з моменту отримання ним копії вироку. Срок не може вважатися пропущеним, якщо до його кінця касаційне подання передано в канцелярію на реєстрацію або передано на пошту для відправлення. У разі пропущення сроку з поважних причин (хвороба тощо), питання про відновлення вирішується у судовому порядку. Слід зауважити, що подана касаційна скарга або касаційне подання на вирок суду зупиняє його виконання до кінця розгляду.

       Підстави для касаційного оскарження вироку можуть бути: однобічне розслідування справи, неповнота слідства, невідповідність висновків суду, явне порушення кримінально-процесуального законодавства, непрвильне застосування законів, невідповідність призначеного судом покарання тяжкості злочину та особі засудженого. Судова помилка допущена судом першої інстанції та не виправлена касаційною інстанцією, повинна бути виправлена судом наглядної інстанції. Не підлягають перегляду нагляду лише постанови Пленуму Верховного Суду України, як найвищої судово-наглядової інстанції.

       Рішення суду після розгляду справи по оскарженню вироку. Розглядом справи в касаційному порядку суд ухвалює одне з наступних рішень: залишає вирок без змін, скаргу або подання без задоволення; скасовує вирок та направляє справу на нове розслідування; скасовує вирок та закриває справу; змінює вирок. Суд також може і помягчити призначений судом першої інсстанції вирок (покарання) або застосувати закон про менш важкий злочин, але не вправі посилити покарання. Також не вправі і застосуівати закон про більш важкий злочин.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?