На головну - Поради юристів - Закон про поліцію в Україні

Закон про поліцію в Україні

Рада зареєструвала законопроект “Про поліцію” і в разі його прийняття, закон про міліцію в Україні буде скасовано. Що з цього для народу, в який бік поліпшення, або взагалі ні? Для прикладу поглянемо на ближнє зарубіжжя - Росія. По суті крім назви нічого не змінилося. Структура і робота правоохоронців та ж. Не потрібно в приклад ставити Європу, там інші закони та свідомість, а судити по рекламі закордонних стрічок не слід. А може в замін назви лише чергове витягування грошей з бюджету?

До прикладу давайте розберемо, чим по суті повинна відрізняться поліція від міліції. Міліцонер в розумінні - озброєна людина з певним полем обов'язків. Поліцейський - це професіонал. Для прикладу, в Україні постовий міліціонер має право затримати злочинця на вулиці, скласти рапорт і передати черговому. Все, більше по прав у нього немає. Далі органи дізнання проводять першочергову перевірку, збирають докази, встановлюють свідків, а потім передають у слідчі органи для порушення кримінальної справи. Слідчий ще близько місяця займається паперовою тяганиною, призначає експертизи, допитує, виносить обвинувачення тощо. Після затвердження прокурора направляє справу до суду. По суті одним затриманням і розслідуванням займаються три людини, плюс в деяких справах експерт-міліціонер.

А як справи йдуть в поліції? Поліцейський, який затримав на вулиці злочинця в змозі сам його передати до суду. Іноді потрібна експертиза. До того ж, не має такої бюрократії, як в Україні кожне слово підкріплюється неосяжною кількістю папірів. Ось Вам і різниця. У деяких країнах поліція обмежується трьома відділами: патрульна служба, відділ розслідувань та експерти.

Що в Українській міліції? Тільки для слідчих породжують матеріали для кримінальних справ: дільничні інспектори, карний розшук, відділи по боротьбі з економічними злочинами, інспектора у справах неповнолітніх. По суті всі перераховані займаються одним і тим же, мають одну освіту, одні обов'язки, тільки напрямок діяльності інший. Відповідно начальників відділів і відділень безліч, а в поліції один начальник на весь міський відділ поліції!

Будемо сподіватися, що з набуття
м чинності закону про поліцію зламається бюрократична міліцейська тяганина і нарешті з'явиться, в разі затримання, право на один дзвінок!
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?