На головну - Юридичні статті - Про прийняття спадщини в Україні

Про прийняття спадщини в Україні

В даний час в Україні зареєстровано велику кількість спадкового майна, яке більш десятків років знаходиться в «безхозному» стані, фактично нічийне.

Прямі спадкоємці часто не можуть визначитися з тим, що їм взагалі робити зі спадщиною своїх померлих родичів у зв'язку з тим, що вчасно не вступили в права спадщини.

Часто замість вибору правильного юридичного спрямування, для оформлення спадщини, такі родичі йдуть манівцями, заплутуючись все більше і більше в нетрях юридичних понять спадкового права.

Дана стаття практикуючого юриста з багаторічним досвідом роботи в цій галузі, допоможе Вам визначити найважливіше і необхідне в ситуації, якщо Ви пропустили строк для прийняття спадщини і нотаріус Вам відмовив у відкритті спадкової справи.

Перш за все, необхідно знати, що після смерті близьких родичів цивільним законодавством встановлено строк у шість місяців для прийняття такого спадку.

Спадкоємці першого ступеня споріднення: чоловік, дружина, діти та батьки, після смерті спадкодавця мають право подати заяву нотаріусу за місцем реєстрації проживання померлого, або за місцем знаходження його майна в межах цього строку.

Якщо спадкодавець (померла) мав, приміром, у власності квартиру в місті, а земельну ділянку з будинком в іншому регіоні (селище, районний центр), то подавати заяву про прийняття спадщини нотаріусу необхідно, як за місцем реєстрації, так і в регіоні. Об'єднати такі справи в одне провадження неможливо, існують певні обмеження в законі.

Якщо вищезазначений строк для прийняття спадщини був пропущений, то від нотаріуса необхідно отримати письмову відмову про відкриття спадкової справи, оформлену у вигляді постанови. Зібравши всі необхідні документи та довідки, Ви йдете до суду з позовною заявою про поновлення пропущених строків для прийняття спадщини, відповідно сплативши судовий збір за подачу позову і доповнивши його необхідним пакетом документів.

Незнання закону не звільняє Вас від юридичних наслідків, тому несвоєчасне звернення до нотаріуса, пропуск передбаченого строку для прийняття спадщини, необхідно чітко мотивувати в такому позові, обов'язково вказавши поважні причини пропуску строку (тривале перебування у закордонному відрядженні, важка і тривала хвороба, еміграція в іншу країну тощо).

Нарешті отримавши заповітне рішення суду, яке набрало законної сили, Ви йдете з його оригіналом знову до нотаріуса і подаєте заяву про прийняття спадщини, а також пакет необхідних документів, які Ви замовляєте у реєструючих організаціях, в залежності від виду майна (довідки БТІ, акти оцінки нерухомого майна, обмінні файли тощо).

Процедура такого оформлення спадщини займає тривалий час: від півроку до декількох років, враховуючи критичний стан занедбаності Ваших справ.

У подібних ситуаціях Вам необхідна якісна і своєчасна консультація або правовий супровід фахівця в області спадкового права.

Враховуючи новели у спадковому праві, спеціаліст вибере оптимальний шлях вирішення Вашої проблеми, що мінімізує необхідні фінансові витрати по оформленню спадщини і заощадить час за їх рішенням.

Ми завжди відкриті для вирішення поставлених завдань в області спадкового права в Україні, так як володіємо необхідним досвідом і успішно вирішуємо будь-які юридичні питання, які виникають у наших клієнтів.


Автор:

Юрисконсульт Всеукраїнської
юридичної онлайн-консультації Седченко Сергій Миколайович

Тел. (067) 139-12-63





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?