На головну - Юридичні статті - Класифікація правопорушень адвокатів

Класифікація правопорушень адвокатів

Хто не користувався послугами адвоката-захисника хоча б раз за своє життя?

Адвокати виконують різноманітні функції у своїй професійній діяльності, а за межі повноважень досі не розібралися до кінця. Можливо, це одна з причин, яка сприяє появі недобросовісних адвокатів у суді, які зростають щодня. Такі недобросовісні захисники вміло користуються різноманітним арсеналом способів і засобів, які на сьогоднішній день навіть можна піддати класифікації.

Перший поділ передбачає наявність правопорушення, як факту, тому кваліфікують неправомірні дії адвоката, як злочин або інше порушення. Оскільки останнє має широке розуміння, його прийнято конкретизувати за напрямами, на які «плює» недобросовісний адвокат. До цих напрямків відносяться неправомірні відступи від кримінально-процесуального кодексу.

Другий напрямок тяжких порушень складають відступи від основного закону, щодо адвокатської діяльності.

Третій напрямок представлено найбільш широко і укладає в собі поняття порушення будь-якого іншого закону. В адвокатській діяльності з професійної етики існує спеціальний кодекс, відступ від якого можна кваліфікувати, як неправомірна дія.

Класифікацію неправомірних дій адвокатів також можна скласти й з інших підстав, наприклад, за кримінальними. Одну з таких підстав прийнято вважати – порушенням прав підозрюваного або обвинуваченого по справі. Звичайно, виникає питання, який із захисників буде здійснювати неправомірні дії проти свого клієнта. Проте, такі випадки зустрічаються досить часто в адвокатській практиці.

Отже, по цій підставі правопорушення умовно склали інші класифікації.

Перше, на що звертають увагу, – незаконність дій захисника може бути організована для реалізації інтересів підзахисного.

Другий момент – захисник неправильно зрозумів підзахисного і збудував неправомірні дії згідно своїх висновків.

Третє – захисник з відомих тільки йому причин організовує свою діяльність, яка йде в розріз з інтересами підзахисного.
 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?